Motorola Moto E7

Motorola szykuje dwa nowe smartfony ze średniej półki cenowej. Wiemy, co zaoferują!

Motorola nieustannie zasypuje rynek kolejnymi smartfonami ze średniej półki cenowej. Popularna seria Moto G wzbogaci się o model Moto G30, obok której ma zadebiutować tańsza Moto G7 Power.

Pierwsza Motorola zapowiadająca porządki w oznaczeniach

W ostatnim czasie Motorola prowadzi prawdziwą ofensywę smartfonową. Po niedawnej premierze czterech nowych modeli z rodziny Moto G oraz prezentacji modelu Edge S, dostaliśmy informację o rewolucji w schemacie nazewnictwa nowych urządzeń.

smartfon motorola moto g30 smartphone
Motorola Moto G30 (źródło: WinFuture)

Zamiast kolejnych dopisków typu „Plus”, „Power” czy „Play”, możemy spodziewać się schematu podobnego do tego, jaki stosuje Samsung, gdzie po literze oznaczającej odpowiednią serię znajdują się cyfry kodujące model.

Pierwszą Motorolą, zapowiadającą porządki w oznaczeniach, będzie Motorola Moto G30, której grafiki i specyfikacja właśnie wyciekły do sieci. Smartfon zostanie wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz IPS, niestety tylko o rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli. Przy górnej krawędzi ekranu znajdzie się wcięcie na przedni aparat, w formie delikatnej łezki.

Za wydajność Moto G30 odpowie procesor Qualcomm Snapdragon 662, współpracujący z 6 GB RAM. Pamięć wewnętrzna ma mieć zaś pojemność 128 GB i oczywiście nie zabraknie możliwości jej rozszerzenia za pomocą kart microSD. Ponadto na wyposażeniu smartfona znajdą się także Bluetooth 5.0, NFC, bateria o pojemności 5000 mAh oraz port USB-C. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu Android 11.

smartfon motorola moto g30
Motorola Moto G30 (źródło: WinFuture)

Moto G30 zostanie też uzbrojona w zestaw czterech aparatów na panelu tylnym z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix i 8 Mpix obiektywem ultraszerokokątnym oraz dwoma czujnikami po 2 Mpix każdy (jeden odpowiadać będzie za zbieranie danych o głębi, natomiast drugi za robienie zdjęć makro). Do selfie i rozmów wideo posłuży zaś 8 Mpix aparat na przodzie.

Moto E7 Power z większą baterią

Moto E7 Power pozostanie jeszcze wierna staremu schematowi nazewnictwa, gdyż poszerzy rodzinę Moto E7. Smartfon także zostanie wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD+ z notchem w kształcie łezki.

Sercem Moto E7 Power będzie procesor MediaTek Helio G25, wspomagany 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej (także z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD). Smartfon zasili akumulator o pojemności 5000 mAh, który przy tych podzespołach powinien zapewnić ponad 2 dni pracy z daleka od gniazdka. W końcu nawet standardowa Moto E7 (z baterią 4000 mAh) nie zawodziła w tej kwestii.

smartfon motorola moto e7 power smartphone
Motorola Moto E7 Power (źródło: WinFuture)

Ponadto Motorola Moto E7 Power zaoferuje aparat 13 Mpix z f/2.0 na panelu tylnym, co jest trochę rozczarowujące, jako że wersja podstawowa ma „oczko” 48 Mpix z f/1.7. Moduł fotograficzny zostanie także wyposażony w 2 Mpix aparat do zdjęć makro. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 10.

Moto E7 Power ma kosztować ~150 euro (równowartość ~675 zł).