logo Motorola
fot. Wojciech Kulik | Tabletowo.pl

Motorola odświeży swój smartfon z rysikiem. Jak będzie wyglądać?

Smartfon z rysikiem nie jest szczególnie często spotykanym rozwiązaniem, ale ma swoje grono sympatyków – szczególnie tych osób, które cenią sobie precyzję dotyku i czysty ekran. Już niebawem na rynku powinien zadebiutować kolejny model z serii Motorola Moto G Stylus reprezentujący właśnie tę kategorię.

Motorola Moto G Stylus 5G 2024 majaczy na horyzoncie

Historia serii Motorola Moto G Stylus sięga 2020 roku. Co kilkanaście miesięcy wypuszczany jest następny reprezentant, a ostatni z nich zadebiutował w sprzedaży tuż przed ubiegłorocznymi wakacjami. To oznacza, że wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego modelu, z „2024” w nazwie. Może stanowić ciekawą opcję dla osób, które poszukują smartfona z rysikiem, ale cena Samsunga Galaxy S24 Ultra skutecznie ich odstrasza.

Motorola Moto G Stylus 5G 2024 wciąż ma przed nami sporo tajemnic. Redakcja serwisu Android Headlines uzyskała jednak dostęp do obrazków i filmów promocyjnych, dzięki czemu poznała też parę szczegółów.

smartfon Motorola Moto G Stylus 5G 2024
źródło: Android Headlines

Nowy smartfon z rysikiem – więcej nie wiemy niż wiemy

Z zebranych informacji wynika, że Moto G Stylus 5G 2024 będzie mieć 6,7-calowy wyświetlacz P-OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz, głośniki stereo oraz 50-megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu (OIS), a także kamerę towarzyszącą. Oba „oczka” zostaną umieszczone na subtelnej wysepce – zgodnie z wizualną filozofią tego producenta.

Na sam rysik miejsce znalazło się przy prawej krawędzi urządzenia. Będzie go można wygodnie wyjmować i wsuwać – w zależności od tego, czy będzie potrzebny w danym momencie, czy też nie.

Pozostałe elementy specyfikacji pozostają nieznane. Przypomnę więc tylko, że model z ubiegłorocznej oferty jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, 6 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej, moduły Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1 oraz akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 20 W.

Na razie nie wiadomo, kiedy i w jakiej cenie zadebiutuje ten nowy model. Wygląda jednak na to, że oficjalna prezentacja jest już bliżej niż dalej.