Motorola Edge S oficjalnie zapowiedziana. Będzie flagowo

W ubiegłym tygodniu Motorola zaprezentowała cztery nowe smartfony z serii Moto G, ale już od dłuższego czasu na horyzoncie majaczy pozycja z wyższej półki. Motorola Edge S, bo (jak się właśnie okazuje) tak będzie się nazywać, została oficjalnie zapowiedziana po raz pierwszy, zatem premiera musi być już bliżej niż dalej.

Reklama

Motorola Edge S oficjalnie zapowiedziana. Będzie flagowo

General Manager chińskiego oddziału Lenovo, Chen Jin, za pośrednictwem swojego profilu w serwisie społecznościowym Weibo oficjalnie zapowiedział nadejście nowej linii smartfonów, w skład której wejdzie flagowiec z procesorem z serii Qualcomm Snapdragon 8xx.

Motorola Edge S teaser zapowiedź
źródło: MySmartPrice

Przypadkowo lub nie, Chen Jin ujawnił jego nazwę – Weibo odnotowało bowiem, że post wysłano ze smartfona Motorola Edge S. Można podejrzewać, że to właśnie ten model będzie wspomnianym flagowcem, ponieważ najważniejsze osoby w firmach z branży tech często używają nowych high-endów zanim te oficjalnie zadebiutują. I na dodatek nieraz zaliczają takie „wpadki”, jak w tym przypadku (nigdy nie wiadomo, czy to celowe działanie, czy nie).

Wiemy, co zaoferuje Motorola Edge S

Można się spodziewać, że w tym smartfonie Motorola nie zastosuje najnowszego procesora Qualcomm Snapdragon 888, ponieważ gdyby tak miało się stać, Chen Jin od razu by to ujawnił (w końcu to „gorący towar” i tzw. selling point w 2021 roku).

Bardziej prawdopodobne jest, że na pokładzie tego flagowca znajdzie się układ Snapdragon 865 lub Snapdragon 865+, gdyż w przeszłości mówiło się o urządzeniu z takim SoC na liście parametrów. Co ciekawe, w ubiegłym miesiącu Motorola oficjalnie zapowiedziała, że procesor z serii Qualcomm Snapdragon 8xx pojawi się w smartfonie z rodziny Moto G, zatem można podejrzewać, że Motorola Edge S będzie dostępna poza Chinami pod inną nazwą.

W przeszłości pojawiły się też informacje, według których nowy flagowiec marki Motorola zaoferuje m.in. płaski wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ 2520×1080 pikseli (21:9) z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością „przynajmniej 90 Hz” (niewykluczone, że producent zastosuje niecodzienną wartość 105 Hz), a także zestaw aparatów 16 Mpix + 8 Mpix na przodzie i 64 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix na tyle.

Ponadto na pokładzie mają się również znaleźć 8 GB lub 12 GB RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej (w zależności od konfiguracji), dwa sloty na karty SIM i system operacyjny Android 11.