Motorola Edge S oficjalnie zapowiedziana. Będzie flagowo

W ubiegłym tygodniu Motorola zaprezentowała cztery nowe smartfony z serii Moto G, ale już od dłuższego czasu na horyzoncie majaczy pozycja z wyższej półki. Motorola Edge S, bo (jak się właśnie okazuje) tak będzie się nazywać, została oficjalnie zapowiedziana po raz pierwszy, zatem premiera musi być już bliżej niż dalej.

Motorola Edge S oficjalnie zapowiedziana. Będzie flagowo

General Manager chińskiego oddziału Lenovo, Chen Jin, za pośrednictwem swojego profilu w serwisie społecznościowym Weibo oficjalnie zapowiedział nadejście nowej linii smartfonów, w skład której wejdzie flagowiec z procesorem z serii Qualcomm Snapdragon 8xx.

Motorola Edge S teaser zapowiedź
źródło: MySmartPrice

Przypadkowo lub nie, Chen Jin ujawnił jego nazwę – Weibo odnotowało bowiem, że post wysłano ze smartfona Motorola Edge S. Można podejrzewać, że to właśnie ten model będzie wspomnianym flagowcem, ponieważ najważniejsze osoby w firmach z branży tech często używają nowych high-endów zanim te oficjalnie zadebiutują. I na dodatek nieraz zaliczają takie „wpadki”, jak w tym przypadku (nigdy nie wiadomo, czy to celowe działanie, czy nie).

Wiemy, co zaoferuje Motorola Edge S

Można się spodziewać, że w tym smartfonie Motorola nie zastosuje najnowszego procesora Qualcomm Snapdragon 888, ponieważ gdyby tak miało się stać, Chen Jin od razu by to ujawnił (w końcu to „gorący towar” i tzw. selling point w 2021 roku).

Bardziej prawdopodobne jest, że na pokładzie tego flagowca znajdzie się układ Snapdragon 865 lub Snapdragon 865+, gdyż w przeszłości mówiło się o urządzeniu z takim SoC na liście parametrów. Co ciekawe, w ubiegłym miesiącu Motorola oficjalnie zapowiedziała, że procesor z serii Qualcomm Snapdragon 8xx pojawi się w smartfonie z rodziny Moto G, zatem można podejrzewać, że Motorola Edge S będzie dostępna poza Chinami pod inną nazwą.

W przeszłości pojawiły się też informacje, według których nowy flagowiec marki Motorola zaoferuje m.in. płaski wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ 2520×1080 pikseli (21:9) z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością „przynajmniej 90 Hz” (niewykluczone, że producent zastosuje niecodzienną wartość 105 Hz), a także zestaw aparatów 16 Mpix + 8 Mpix na przodzie i 64 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix na tyle.

Ponadto na pokładzie mają się również znaleźć 8 GB lub 12 GB RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej (w zależności od konfiguracji), dwa sloty na karty SIM i system operacyjny Android 11.