Taka będzie Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro. Marka znów czerpie inspirację z kultowej Motki

Jeszcze nie wiemy, kiedy Motorola zaprezentuje nową generację smartfonów z serii Edge, ale wydaje się, że każdy dzień nieuchronnie nas do tego przybliża. Właśnie pojawiły się kolejne informacje na temat modeli Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro, dzięki którym wiemy, jak będą wyglądać nadchodzące nowości legendarnej marki.

Specyfikacja Motorola Edge 20 i Motorola Edge 20 Pro jest już znana. Są też zdjęcia obu smartfonów

Niedawno do sieci wyciekła kompletna specyfikacja Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro (oraz Edge 20 Lite), lecz design nadchodzących smartfonów wciąż pozostawał tajemnicą. Dzięki pojawieniu się nowych Motek w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA wiemy już, jak będą one wyglądać.

Dość dużą niespodzianką jest design modelu Edge 20, bowiem w jego przypadku producent zdecydował się na mocno prostokątną bryłę z płaskimi krawędziami. Ponadto smartfon jest bardzo smukły, ponieważ ma grubość zaledwie 7,1 mm. Zupełnie naturalnie nasuwają się zatem skojarzenia z serią Motorola RAZR – wygląda na to, że Motorola ponownie zaczerpnęła inspirację ze swojego kultowego produktu.

Design modelu Edge 20 Pro jest już zupełnie inny, choć smartfon także jest całkiem smukły, gdyż ma grubość 7,9 mm. Jego obudowa może z kolei kojarzyć się z Motorolą Moto G100 (a.k.a. Motorolą Edge S), lecz największą uwagę zwraca kwadratowy otwór na jeden z aparatów, w którym najprawdopodobniej skrywa się aparat o rozdzielczości 8 Mpix o budowie peryskopowej z 5x zoomem optycznym.

Model Edge 20 zaoferuje m.in. 6,67-calowy wyświetlacz OLED Full HD+ 2400×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G z modemem 5G, od 6 GB do 12 GB RAM, od 128 GB do 512 GB pamięci wbudowanej (bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD), aparat 32 Mpix na przodzie i zestaw 108 Mpix + 16 Mpix + 8 Mpix na tyle oraz akumulator o pojemności 4000 mAh.

Specyfikacja Motorola Edge 20 Pro ma z kolei obejmować m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 870 i akumulator o pojemności 4500 mAh. Pozostałe parametry będą niemal identyczne, jak w modelu Edge 20, w tym konfiguracja aparatów na tyle, aczkolwiek wersja bez dopisku „Pro” zaoferuje „jedynie” 3x zoom optyczny.