wow szok niedowierzanie niespodzianka surprise
fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Takiej Motoroli w nowym wydaniu na pewno się nie spodziewaliście!

Niedawno do sprzedaży trafiła nowa Motorola Defy, która ma swoje korzenie w serii, wprowadzonej na rynek ponad dekadę temu. Okazuje się, że wkrótce światło dzienne ujrzy telefon (smartfon?), czerpiący inspirację z jeszcze starszego modelu marki Motorola.

Wiele osób z nostalgią wspomina stare telefony komórkowe i pierwsze smartfony. Nie przypominam sobie jednak, aby ktokolwiek tęsknił do pierwszego przenośnego telefonu, a właśnie nim była Motorola DynaTAC. Została ona zaprezentowana w 1983 roku, kiedy dużej części redakcji Tabletowo nie było nawet w planach.

Motorola DynaTAC powróci na rynek. Kojarzycie w ogóle ten telefon?

Nieoczekiwanie okazuje się, że model ten powróci na rynek po blisko 40 latach od swojej premiery. Chińska marka AGM zapowiedziała urządzenie, które wygląda jak Motorola DynaTAC, tylko w bardziej „współczesnym” wydaniu.

Na udostępnionej przez producenta grafice widać, że nadchodzący telefon (smartfon?) zostanie wyposażony w dość duży wyświetlacz i zapewni dostęp do popularnych aplikacji, takich jak WeChat i TikTok. Można zatem wywnioskować, że będzie działać pod kontrolą systemu Android. Na jego pokładzie nie zabraknie jednak fizycznej klawiatury, a nawet i… anteny! W XXI wieku to prawdziwie vintage.

Motorola Dynatac 2021 AGM
źródło: AGM

Nie ulega wątpliwości, że Motorola DynaTAC odcisnęła swoje piętno na segment telefonów komórkowych, ale wprowadzenie w XXI wieku urządzenia podobnego do niej wydaje się już lekką przesadą, bo trudno nazwać je sprzętem dla hipsterów. Z drugiej strony, mimo wszystko ma duże szanse uzyskać rozgłos, nawet jeśli będzie on krótkotrwały.

Osobiście nie jestem bowiem w stanie sobie wyobrazić, jak ktokolwiek mógłby korzystać z takiego telefonu przez dłuższy czas. Nie tylko z powodu jego ograniczonej funkcjonalności, ale przede wszystkim rozmiarów i zapewne też solidnej wagi. Na razie nie wiadomo, kiedy to urządzenie oficjalnie zadebiutuje na rynku, ale niewykluczone, że będzie dostępne wyłącznie w Chinach.

Podobnie tajemnicą jest, czy Motorola miała jakikolwiek udział przy tworzeniu tego telefonu, bowiem podobieństwo do modelu DynaTAC jest uderzające. Marka nie informowała jednak o podjęciu współpracy z AGM, a jedynie z Bullitt Group, które odpowiada za wspomnianą na początku Motorolę Defy 2021.