fot. MyDrivers

Xiaomi ujawnia, jakie nowe funkcje zaoferuje MIUI 11

Prace nad MIUI 11 zainaugurowano na początku 2019 roku i chociaż minie jeszcze kilka miesięcy zanim najnowsza wersja autorskiego interfejsu Xiaomi zostanie udostępniona użytkownikom, to producent postanowił zdradzić co nieco informacji na temat nowych funkcji, jakie ona zaoferuje.

Co nowego w MIUI 11?

Nowością w MIUI 11, którą użytkownicy zobaczą od razu po jej zainstalowaniu, jest nowy i bardziej zunifikowany wygląd ikon systemowych – Xiaomi poinformowało, że zaprojektowało je od zera, więc właściciele sprzętów tej marki (oraz Redmi) powinni być przygotowani na taką metamorfozę.

Może to być reakcja na sygnały społeczności, ponieważ niektórzy jej członkowie narzekali, iż nic się w tej materii diametralnie nie zmieniło od co najmniej kilku wydań MIUI. Samo Xiaomi deklaruje, że zmiany będą największe od MIUI 6, które miało swoją premierę w 2014 roku.

Kolejną, dość istotną nowością w MIUI 11 ma być nowy, ekstremalny tryb oszczędzania energii, w którym dozwolone będą wyłącznie rozmowy głosowe i wiadomości SMS – wszystkie inne funkcje zostaną całkowicie zdezaktywowane. Interfejs będzie zaś zupełnie pozbawiony kolorów – przejdzie w tryb monochormatyczny, aby dodatkowo zmniejszyć pobór energii.

Xiaomi jednocześnie jednak zapowiedziało, że użytkownik dostanie możliwość dostosowania ekstremalnego trybu oszczędzania energii do własnych preferencji. Mowa tu o pozwoleniu wybranym aplikacjom (innym niż te do obsługi połączeń i SMS-ów) na działanie w tle.

MIUI 11 ma przynieść także usprawniony Dark Mode, co w praktyce ma oznaczać jego kompatybilność z kolejnymi aplikacjami, w tym przeglądarkami internetowymi (niektóre bowiem wciąż nie oferują natywnie takiego trybu, na przykład WhatsApp i Chrome).

Oprócz tego, w MIUI 11 zoptymalizowany zostanie pasek statusu, ponieważ w przeszłości występowały w tej materii problemy. Kolejną nowością w nadchodzącej wersji interfejsu ma być funkcja automatycznego kasowania zrzutu ekranu zaraz po jego udostępnieniu.

Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 wreszcie będą wyświetlały ikony powiadomień

Które smartfony dostaną aktualizację do MIUI 11?

Lista modeli, które otrzymają nową wersję interfejsu Xiaomi, jest znana od ponad miesiąca – znajdziecie ją w podlinkowanym poniżej artykule. Aktualizacji do MIUI 11 nie dostaną natomiast Xiaomi Mi 5, Mi 4, Mi 4S, Mi 4C, Mi Max, Mi Max Prime i Redmi Note 3 Pro.

MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

Źródło: GizmoChina, iGyaan Network