fot. MyDrivers

Xiaomi rozpoczęło prace nad MIUI 11

MIUI niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych interfejsów na urządzenia z Androidem. Pierwszą jego wersję wydano w sierpniu 2010 roku, czyli ponad 8 lat temu. Obecnie ze sprzętów z MIUI na pokładzie korzysta już ponad 300 milionów użytkowników, a dziś Xiaomi zainaugurowało prace nad najnowszym wydaniem, MIUI 11.

Nie ma wątpliwości, że trochę one potrwają, ale producent zapewne da właścicielom wybranych urządzeń możliwość przetestowania nowej wersji MIUI zanim zostanie ona oficjalnie udostępniona. A stanie się to najpewniej na przełomie pierwszej i drugiej połowy 2019 roku, raczej nie wcześniej.

Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie zmiany i nowości przyniesie MIUI 11, ale podczas konferencji inaugurującej prace nad nową wersją interfejsu Liu Ming z Xiaomi zadeklarował, że będzie ono szybsze niż MIUI 9 i bardziej inteligentne od MIUI 10. Do tego wydanie to zaoferuje więcej funkcji, które mają naśladować interakcje wykonywane przez człowieka, aby korzystanie z urządzenia było łatwiejsze i przyjemniejsze.

MIUI 11 nazwane zostało też „nowym i unikalnym systemem”. Niewykluczone więc, że Xiaomi pokusi się o podobnej skali rewolucję, na jaką zdecydował się niedawno Samsung, tworząc całkowicie nowy interfejs One UI, który jest bardziej dopasowany do współczesnych smartfonów i znacznie ułatwia ich obsługę jedną ręką (co obecnie nie jest już takie proste).

Na razie nie wiadomo, które dokładnie modele dostaną aktualizację do MIUI 11, ale na pewno na liście nie znajdą się Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi 4SXiaomi Mi 4C i Xiaomi Redmi 3 Pro.

Kończy się wsparcie producenta dla Xiaomi Mi 5 oraz Redmi Note 3

Źródło: MyDrivers