Xiaomi Mi 9 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 wreszcie będą wyświetlały ikony powiadomień

Aż chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Najnowsza aktualizacja MIUI 10 naprawia znikające ikony powiadomień w Xiaomi Mi 9. Do niedawna w nowych smartfonach od Xiaomi nie wyświetlały się powiadomienia obok notcha. Problem został połowicznie rozwiązany podczas aktualizacji do Androida Pie – notyfikacje  pojawiały się i znikały po krótkim czasie. Wszystko wskazuje na to, że teraz udało się rozwiązać ten denerwujący problem.

Chyba największą wadą w oprogramowaniu Xiaomi Mi 8 był brak pojawiających się ikon powiadomień obok notcha. Producent wytłumaczył to za dużym wcięciem w ekranie, które fizycznie nie pozwalało na wyświetlenie notyfikacji. Pod koniec 2018 roku problem po części został rozwiązany. W aktualizacji do Androida Pie wprowadzono wyświetlanie maksymalnie trzech ikonek na raz (trzeba ręcznie włączyć tę opcję w ustawieniach), lecz po chwili znikały, a przywracało je kolejne powiadomienie. Nie było to idealne rozwiązanie, ale na pewno lepsze niż żadne.

Nie wiem jak Wy, ale ja po premierze Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 byłem pewien, że ten problem nie będzie ich dotyczył. W końcu smartfony zostały wyposażone w małego notcha w kształcie łezki, więc miejsca na powiadomienia jest całkiem sporo. Radość nie trwała długo, ponieważ szybko okazało się, że ikony notyfikacji nie są wyświetlane prawidłowo.

fot. MIUI.com

Jeśli przez tą wadę odrzuciliście Xiaomi Mi 9 lub Redmi Note 7 to myślę, że warto ponownie je rozważyć. Xiaomi stanęło na wysokości zadania i w najnowszej wersji beta MIUI 10 problem został usunięty. Teraz ikony powiadomień zostają na pasku stanu, aż do momentu, w którym wejdziemy w aplikację lub usuniemy notyfikacje. Oczywiście, nie jest to jedyna zmiana, która pojawiła się w najnowszej wersji oprogramowania, które zostało oznaczone numerami 9.3.21.

Wśród najważniejszych usprawnień należy wyróżnić: 

  • usunięcie błędów po odblokowaniu urządzenia w trybie poziomym w Mi 9 i Mi 8 Pro,
  • naprawienie trybu Game Turbo w Redmi Note 5 oraz Note 7,
  • usunięcie błędów podczas nagrywania ekranu w Mi 8 Pro i Mi 8 Lite,
  • usunięcie błędu związanego ze statusem poziomu baterii w trybie poziomym,
  • optymalizacja czyszczenia RAM,
  • dodanie ikon powiadomień na pasku stanu w Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7.

Jeśli chcielibyście przetestować oprogramowanie wprowadzające te zmiany, instrukcję instalacji oraz pliki do pobrania znajdziecie >tutaj<. Należy jednak pamiętać, że jest to wersja beta, więc nie wszystko musi działać prawidłowo.

Źródło: xda-developers