Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 wreszcie będą wyświetlały ikony powiadomień
Xiaomi Mi 9 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 wreszcie będą wyświetlały ikony powiadomień

Aż chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Najnowsza aktualizacja MIUI 10 naprawia znikające ikony powiadomień w Xiaomi Mi 9. Do niedawna w nowych smartfonach od Xiaomi nie wyświetlały się powiadomienia obok notcha. Problem został połowicznie rozwiązany podczas aktualizacji do Androida Pie – notyfikacje  pojawiały się i znikały po krótkim czasie. Wszystko wskazuje na to, że teraz udało się rozwiązać ten denerwujący problem.

Chyba największą wadą w oprogramowaniu Xiaomi Mi 8 był brak pojawiających się ikon powiadomień obok notcha. Producent wytłumaczył to za dużym wcięciem w ekranie, które fizycznie nie pozwalało na wyświetlenie notyfikacji. Pod koniec 2018 roku problem po części został rozwiązany. W aktualizacji do Androida Pie wprowadzono wyświetlanie maksymalnie trzech ikonek na raz (trzeba ręcznie włączyć tę opcję w ustawieniach), lecz po chwili znikały, a przywracało je kolejne powiadomienie. Nie było to idealne rozwiązanie, ale na pewno lepsze niż żadne.

Nie wiem jak Wy, ale ja po premierze Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 byłem pewien, że ten problem nie będzie ich dotyczył. W końcu smartfony zostały wyposażone w małego notcha w kształcie łezki, więc miejsca na powiadomienia jest całkiem sporo. Radość nie trwała długo, ponieważ szybko okazało się, że ikony notyfikacji nie są wyświetlane prawidłowo.

Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7 wreszcie będą wyświetlały ikony powiadomień
fot. MIUI.com

Jeśli przez tą wadę odrzuciliście Xiaomi Mi 9 lub Redmi Note 7 to myślę, że warto ponownie je rozważyć. Xiaomi stanęło na wysokości zadania i w najnowszej wersji beta MIUI 10 problem został usunięty. Teraz ikony powiadomień zostają na pasku stanu, aż do momentu, w którym wejdziemy w aplikację lub usuniemy notyfikacje. Oczywiście, nie jest to jedyna zmiana, która pojawiła się w najnowszej wersji oprogramowania, które zostało oznaczone numerami 9.3.21.

Wśród najważniejszych usprawnień należy wyróżnić: 

  • usunięcie błędów po odblokowaniu urządzenia w trybie poziomym w Mi 9 i Mi 8 Pro,
  • naprawienie trybu Game Turbo w Redmi Note 5 oraz Note 7,
  • usunięcie błędów podczas nagrywania ekranu w Mi 8 Pro i Mi 8 Lite,
  • usunięcie błędu związanego ze statusem poziomu baterii w trybie poziomym,
  • optymalizacja czyszczenia RAM,
  • dodanie ikon powiadomień na pasku stanu w Xiaomi Mi 9 oraz Redmi Note 7.

Jeśli chcielibyście przetestować oprogramowanie wprowadzające te zmiany, instrukcję instalacji oraz pliki do pobrania znajdziecie >tutaj<. Należy jednak pamiętać, że jest to wersja beta, więc nie wszystko musi działać prawidłowo.

Źródło: xda-developers