MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

Xiaomi prace nad nową, jedenastą już odsłoną nakładki MIUI zainaugurowało miesiąc temu. Jej oficjalna wersja powinna trafić do użytkowników mniej więcej w połowie bieżącego roku. Dotychczas brakowało jednak jakichkolwiek przecieków odnośnie modeli, których posiadacze mogą liczyć na aktualizację.

To się zmieniło, bowiem do sieci trafiła rozpiska urządzeń, które mają otrzymać nową wersję MIUI. Ta rzecz jasna pojawi się nie tylko na smartfonach Xiaomi, ale również Redmi i POCO. Tego ostatniego na poniższej liście brak, ale trudno spodziewać się, aby model POCOPHONE F1, który swój debiut miał raptem kilka miesięcy temu, pozostał na lodzie.

Pełna lista urządzeń, które znalazły się na liście, poniżej:

Zgodnie z tym, o czym chiński producent zdążył już wcześniej poinformować, próżno szukać tutaj takich modeli, jak Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi 4SXiaomi Mi 4C i Xiaomi Redmi 3 Pro – dla nich wsparcie już zakończono. Na uwadze trzeba mieć jednak, że powyższa lista może zostać w przyszłości zaktualizowana.

Co do samej nakładki, póki co nie wiadomo jeszcze, jakie konkretnie zmiany czekają nas w związku z jej nową odsłoną. Podczas konferencji inaugurującej prace nad nią zapowiedziano między innymi, że będzie ona szybsza niż MIUI 9, bardziej inteligentna niż MIUI 10, a do tego ma również sprawić, że samo korzystanie z urządzenia będzie łatwiejsze.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 8 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Sami Luo dzięki Tablety