Xiaomi Mi Max

Posiadacze Xiaomi Mi Max i Mi Max Prime nie mogą liczyć na MIUI 11

Nakładka systemowa Xiaomi zawsze była chwalona za jedną rzecz: długie wsparcie, nawet dla stosunkowo starych modeli smartfonów. Na przykład podczas premiery MIUI 9, Xiaomi podkreślało, że aktualizację otrzymają nawet 5-letnie telefony, w tym Mi 2. Okazuje się jednak, że takie podejście może być dla producenta kulą u nogi. Zwłaszcza dla Xiaomi, które niemalże każdego miesiąca ogłasza premierę nowego urządzenia.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Xiaomi nie dostarczy nowej wersji swojej nakładki systemowej dla takich modeli smartfonów jak Mi 5, Mi 4, Mi 4S, Mi 4C i Redmi Note 3 Pro. Teraz do tej listy trzeba będzie doliczyć dwa kolejne: Mi Max Mi Max Prime.

Reklama

Administrator forum MIUI tłumaczy się z takiej decyzji:

„Ze względu na wiele czynników, takich jak data premiery urządzenia, liczbę pozostających w użytku urządzeń i ich stabilność, zdecydowaliśmy, że ostatnią wersją rozwojową MIUI dla Xiaomi Max i Xiaomi Max Prime będzie ta oznaczona symbolem 9.2.28 z marca 2019 roku. Te dwa urządzenia nie będą już obsługiwać kolejnych wersji testowego oprogramowania. Jednocześnie przygotowaliśmy stabilną wersję MIUI w wersji 10.3, która ma zostać wydana w kwietniu.”

Xiaomi zawiesił więc program wersji beta dla Xiaomi Mi Max i Mi Max Prime, a MIUI 10.3 będzie ostatnią oficjalną wersją nakładki producenta dla wspomnianych urządzeń. Smartfony te podzieliły więc los innych starszych modeli, którym Xiaomi nie zapewni już aktualizacji do nowej odsłony MIUI.

Nic dziwnego, że Xiaomi powoli wycofuje się z szumnych obietnic dostarczania aktualizacji oprogramowania dla telefonów, które mają 3 lata i więcej – to po prostu mało opłacalne ze względu na coraz bogatszą ofertę produktową. Właściciele Mi Maxów muszą się o tym przekonać na własnej skórze.

MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

źródło: MIUI przez fonearena