Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Microsoft Surface Duo w akcji. Najbardziej intrygujący smartfon 2020 roku przyłapany na filmie

Ponieważ o nowych Samsungach Galaxy wiemy już naprawdę sporo (zwłaszcza, że premiera już jutro), nasz wzrok powoli kieruje się ku kolejnym urządzeniom. Na najbardziej interesujący sprzęt 2020 roku wyrasta powoli Microsoft Surface Duo, ze swoimi dwoma ekranami i Androidem na pokładzie.

Reklama

Surface Duo będzie pierwszym urządzeniem Microsoftu z Androidem, wykorzystującym kompletnie nową konstrukcję. Nową dla giganta z Redmond, bo podobne eksperymenty przeprowadzali już wcześniej inni producenci smartfonów, z mniej lub bardziej spektakularnym skutkiem. Taki na przykład LG G8 ThinQ nie stał się z miejsca hitem sprzedaży, ale nie można mu odmówić całkiem sprawnego ogarnięcia tematu smartfona z dwoma ekranami.

LG G8X ThinQ – od Ciebie zależy czy korzystasz z jednego czy z dwóch ekranów (recenzja)

Reklama

Microsoft chce jednak wynieść ten pomysł na najwyższy poziom, pokazując jak powinno się robić smartfony o dwóch ekranach i w jaki sposób dostosowywać do takiej specyfiki działania interfejs urządzenia. Co nieco mogliśmy już na ten temat dowiedzieć się z oficjalnego bloga firmy. Teraz jednak mamy okazję przyjrzeć się Surface Duo w swym naturalnym środowisku – w rękach testera.

Microsoft Surface Duo na żywo

Israel Rodriguez dostrzegł Surface Duo podczas podróży pociągiem w Vancouver. Całkiem możliwe, że spotkał po prostu pracownika kampusu Microsoftu, który znajduje się w tym mieście. Jakkolwiek było, trudno pomylić widziane urządzenie z jakimkolwiek innym.

Sprzęt wygląda prawie identycznie jak w pierwszych zapowiedziach firmy. Różnica jest tylko taka, że na filmie z pociągu przy aparacie głównym widzimy sporawą białą kropkę. Może to być tymczasowa naklejka, ale i też dioda doświetlająca. Najpewniej znajdzie się w tym miejscu, bo Surface Duo nie będzie miał kamery przedniej i tylnej: w zależności od potrzeb będziemy odwracać całe „skrzydło” smartfona wraz z modułem aparatu.

Na filmie widzimy, jak osoba trzymająca telefon „bawi się” nim w różnych konfiguracjach. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z prototypem, działanie Surface’a wydaje się być zadowalająco płynne.

Surface Duo jest urządzeniem, na które z niecierpliwością czekam. Nie dlatego, że zamierzam je kupić (za takie cudeńko Microsoft zarząda sobie pewnie z 7-8 tysięcy złotych), a dlatego, że jest to jeden z nielicznych przedstawicieli sprzętów, które prezentują sobą coś odmiennego od wzoru klasycznych, powtarzalnych smartfonów. Też będzie kolorowy, też będzie błyszczeć, ale przynajmniej odrobinę inaczej.

Piękność po przeszczepie serca. Recenzja Microsoft Surface Pro X

źródło: @yzraeu przez Android Police