Messi złote iPhone'y
Złote iPhone'y stworzone na zlecenie Messiego (źródło: Instagram @idesigngold)

Lionel Messi kupił 35 złotych iPhone’ów za prawie milion złotych – ma gest!

Jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie, Lionel Messi, kupił 35 iPhone’ów pokrytych 24-karatowym złotem. Ich wartość opiewa na prawie milion złotych. Trzeba przyznać, że kapitan reprezentacji Argentyny ma gest, bo nie kupił smartfonów dla siebie.

Wyjątkowe iPhone’y

Za personalizację iPhone’ów odpowiedzialna jest firma iDesign Gold, która jest znana ze współpracy z gwiazdami sportu. Stworzyła personalizowane smartfony m.in. dla Lorenzo Insigne, Neymara i Ronaldinho. Portal The Sun poinformował, że Lionel Messi skontaktował się z dyrektorem generalnym firmy, Benem Lyonsem, i wspólnie wymyślili projekt złotych iPhone’ów.

Według Lyonsa Messi to jeden z najbardziej lojalnych klientów iDesign Gold. Po finale Pucharu Świata Lionel skontaktował się z firmą, aby zamówić specjalny prezent dla całej drużyny Argentyny i jej sztabu, by uczcić ich niezwykłe zwycięstwo. Przypomnijmy, że Argentyna zdobyła swój trzeci tytuł mistrza świata, zwyciężając w finale z Francją po rzutach karnych 4:2. Kapitan drużyny został uznany najlepszym piłkarzem turnieju i mógł świętować swoje pierwsze trofeum na piątych z rzędu mistrzostwach świata.

Po tym wyjątkowym osiągnięciu Messi wyraził chęć podziękowania swoim kolegom czymś więcej niż zwykłymi zegarkami, więc Ben Lyons zaproponował mu złote iPhone’y z wygrawerowanymi nazwiskami piłkarzy – ten pomysł natychmiast spodobał się piłkarzowi.

Jest na bogato!

Zastanawiacie się, jak wyglądają przygotowane specjalnie dla Mistrzów Świata w Piłce Nożnej smartfony Apple? Na swoim instagramowym profilu pochwaliła się nimi firma odpowiedzialna za ich przygotowanie. To model iPhone 14 Pro, którego tylny panel pokryty jest warstwą 24-karatowego złota. Na pleckach smartfona wygrawerowane zostały numery oraz nazwiska piłkarzy, a także herb argentyńskiej drużyny narodowej i logo producenta tego złotego designu.

Trzeba przyznać, że atakujący Paris Saint-Germain ma gest. Specjalnie przygotowane smartfony mają trafić do kolegów z reprezentacji oraz sztabu szkoleniowego reprezentacji Argentyny w piłce nożnej. Ten wyjątkowy prezent kosztował Lionela Messiego ~175000 tysięcy funtów, czyli równowartość ~928000 złotych.

Złote iPhony dostarczono do mieszkania Leo w Paryżu w mionioną sobotę, 25 lutego. Trzeba przyznać, że ich wartość jest naprawdę imponująca. Chcielibyście dostać taki właśnie prezent?