Mapy Google z trybem incognito również na iOS

Właściciele urządzeń z logo nadgryzionego jabłka mogą już skorzystać z nowej opcji prywatności w Mapach Google. Aplikacja pozwala na aktywację trybu incognito.

Reklama

Na początku października Google poinformowało o rozpoczęciu wdrażania zmian, które mają podnieść poziom prywatności w wybranych usługach. Wśród nowości znalazło się m.in. automatyczne usuwanie danych z YouTube’a, większe możliwości kontrolowania prywatności w Asystencie Google, a także funkcja trybu incognito w Mapach Google.

Reklama

Mapy Google z możliwością włączenia trybu incognito

Jako pierwsi opcję ukrycia aktywności otrzymali użytkownicy Androida. Natomiast teraz, tryb incognito jest udostępniany w aplikacji na iOS. W celu jego włączenia wystarczy kliknąć na ikonę konta Google w prawym górnym rogu i następnie w nowym oknie wybrać Włącz tryb incognito. Po aktywacji, w miejscu zdjęcia użytkownika, pojawi się ikona informująca o włączonej funkcji prywatności.

Jak podaje Google, gdy tryb incognito jest włączony, to Mapy na danym urządzeniu nie będą:

  • zapisywać historii przeglądania i wyszukiwania, a także nie będą wysyłać powiadomień
  • aktualizować Historii lokalizacji ani udostępnionej lokalizacji, jeśli jest włączona
  • używać danych o aktywności do personalizowania usługi

Mapy Google z nowymi opcjami usuwania historii

W przyszłym miesiącu wprowadzona zostanie możliwość zbiorczego usuwania informacji zapisanych na osi czasu. Będziemy mogli ręcznie wybrać kilka lub więcej wpisów do wymazania z historii. Dzięki temu, sprawniej pozbędziemy się większej liczby zapisanych pozycji w Mapach Google. Nadal będą dostępne obecne możliwości usuwania historii, jak np. wymazanie całości lub wszystkich pozycji z wyznaczonego okresu.

(fot. Google)

Warto zauważyć, że dzięki wprowadzonemu trybowi incognito, nie będziemy już musieli zajmować się usuwaniem historii. Jeśli nie chcemy, aby Mapy Google zapamiętały wybraną podróż lub wyniki wyszukiwania, to teraz wystarczy aktywować funkcję ukrywania aktywności.

Mapy Google są intensywnie rozwijane

Mimo naprawdę dużej popularności, Google nie zamierza odpuszczać i cały czas rozwija swoją usługę. Mapy Google otrzymały ostatnio możliwość śledzenia najlepszych lokalnych przewodników, funkcję tłumacza, a także opcję dodawania sklepów do wyznaczonej trasy. Ponadto, niebawem powinny pojawiać się rozwiązania dla właścicieli samochodów elektrycznych i osób podróżujących nocą.

Polecamy również:

Test Apple CarPlay – oto, co oferuje kierowcom iPhone z iOS 13

źródło: The Verge, Google

Reklama