(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google z przydatną funkcją. Aplikacja otrzymała Tłumacza Google

Smartfon dzięki odpowiednim aplikacjom staje się świetnym kompanem podczas podróży. Jedną z lepszych propozycji są Mapy Google, które mogą nawet pomóc w kontakcie z osobą posługującą się obcym językiem.

Koniec problemów z nazwami lokalizacji

Mapy Google posiadają szereg funkcji pozytywnie wpływających na komfort zwiedzania nowych miejsc, także podczas zagranicznych wycieczek. Po pierwsze, oferują one nawigację z rozbudowaną siatką dróg i dużą bazą punktów POI. Po drugie, pozwalają przejrzeć okoliczne atrakcyjne turystyczne, hotele czy restauracje, które dodatkowo opatrzone są ocenami i komentarzami użytkowników. Po trzecie, w większych miastach zapewniają informacje o transporcie publicznym.

Reklama

Do powyższego grona przydatnych funkcji dołącza właśnie kolejna. Google zdecydowało się bowiem na zbliżenie dwóch swoich usług – Map i Tłumacza. Bezpośrednio z Map Google można użyć tłumacza, który na głos odczyta nazwę lokalizacji i adres w lokalnym języku. Wystarczy dotknąć nowego przycisku głośnika znajdującego się przy nazwie interesującego nas miejsca. Ponadto, jeśli chcemy rozwinąć rozmowę, można szybko przenieść się do aplikacji Tłumacz Google.

Nowa opcja powinna być przydatna, gdy przykładowo przebywamy w innym kraju i mam problem z mówieniem oraz czytaniem w obcym języku. W założeniach, Mapy Google mają ułatwić kontakt podczas chociażby pytania się o drogę czy rozmowy z kierowcą taksówki. W końcu nie zawsze wystarcza widok samej mapy na ekranie smartfona.

Tłumacz automatycznie określa miejsca, których nazwy mogą być potrzebne do przetłumaczenia. Oczywiście tłumaczenie odbywa się z głównego języka ustawionego w smartfonie na język używany w kraju, w którym aktualnie przebywamy.

Google podaje, że tłumacz zostanie wdrożony w tym miesiącu w aplikacji na Androida i iOS. Początkowo ma obsługiwać 50 języków. Lista z czasem zostanie rozszerzona.

Mapy Google i inne nowości

Google intensywnie rozwija jedną ze swoich popularniejszych aplikacji. Mapy Google mogą ułatwić przedświąteczny maraton po sklepach, otrzymały nową kartę „Twój profil” i ułatwienia dla turystów. Dodatkowo, aplikacja potrafi teraz ostrzegać przed nieuczciwymi kierowcami taksówek. Nie brakuje również zmian dla kierowców, jak np. nowe opcje zgłaszania zdarzeń drogowych.

źródło: Google