Mapy Google z przydatną funkcją. Aplikacja otrzymała Tłumacza Google
(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google z przydatną funkcją. Aplikacja otrzymała Tłumacza Google

Smartfon dzięki odpowiednim aplikacjom staje się świetnym kompanem podczas podróży. Jedną z lepszych propozycji są Mapy Google, które mogą nawet pomóc w kontakcie z osobą posługującą się obcym językiem.

Koniec problemów z nazwami lokalizacji

Mapy Google posiadają szereg funkcji pozytywnie wpływających na komfort zwiedzania nowych miejsc, także podczas zagranicznych wycieczek. Po pierwsze, oferują one nawigację z rozbudowaną siatką dróg i dużą bazą punktów POI. Po drugie, pozwalają przejrzeć okoliczne atrakcyjne turystyczne, hotele czy restauracje, które dodatkowo opatrzone są ocenami i komentarzami użytkowników. Po trzecie, w większych miastach zapewniają informacje o transporcie publicznym.

Do powyższego grona przydatnych funkcji dołącza właśnie kolejna. Google zdecydowało się bowiem na zbliżenie dwóch swoich usług – Map i Tłumacza. Bezpośrednio z Map Google można użyć tłumacza, który na głos odczyta nazwę lokalizacji i adres w lokalnym języku. Wystarczy dotknąć nowego przycisku głośnika znajdującego się przy nazwie interesującego nas miejsca. Ponadto, jeśli chcemy rozwinąć rozmowę, można szybko przenieść się do aplikacji Tłumacz Google.

Mapy Google z przydatną funkcją. Aplikacja otrzymała Tłumacza Google

Nowa opcja powinna być przydatna, gdy przykładowo przebywamy w innym kraju i mam problem z mówieniem oraz czytaniem w obcym języku. W założeniach, Mapy Google mają ułatwić kontakt podczas chociażby pytania się o drogę czy rozmowy z kierowcą taksówki. W końcu nie zawsze wystarcza widok samej mapy na ekranie smartfona.

Tłumacz automatycznie określa miejsca, których nazwy mogą być potrzebne do przetłumaczenia. Oczywiście tłumaczenie odbywa się z głównego języka ustawionego w smartfonie na język używany w kraju, w którym aktualnie przebywamy.

Google podaje, że tłumacz zostanie wdrożony w tym miesiącu w aplikacji na Androida i iOS. Początkowo ma obsługiwać 50 języków. Lista z czasem zostanie rozszerzona.

Mapy Google i inne nowości

Google intensywnie rozwija jedną ze swoich popularniejszych aplikacji. Mapy Google mogą ułatwić przedświąteczny maraton po sklepach, otrzymały nową kartę „Twój profil” i ułatwienia dla turystów. Dodatkowo, aplikacja potrafi teraz ostrzegać przed nieuczciwymi kierowcami taksówek. Nie brakuje również zmian dla kierowców, jak np. nowe opcje zgłaszania zdarzeń drogowych.

źródło: Google