(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google mogą zyskać w oczach właścicieli samochodów elektrycznych

Popularna aplikacja Google niebawem powinna zapewnić jeszcze więcej funkcji, z których skorzystają użytkownicy samochodów elektrycznych.

Mapy Google coraz lepszym wyborem, gdy korzystamy z elektryka

Jak już wielokrotnie wspominałem, usługa Google cieszy się sporą popularnością wśród kierowców. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu bezpłatnie otrzymują oni całkiem niezłą nawigację, która zapewnia bardzo bogatą bazę punktów POI. W Mapach Google znajdziemy informacje o parkingach, sklepach czy stacjach benzynowych. Co więcej, coraz częściej pojawiają się lokalizacje punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku, Google w wybranych regionach wprowadziło bardziej szczegółowe dane o stacjach ładowania. Z poziomu aplikacji dowiemy się, jaka firma zarządza danym punktem, jakie złącza on zapewnia, a także przeczytamy o dostępnych prędkościach ładowania.

Niestety, obecnie wspomniana baza nie obejmuje wszystkich punktów. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Tymczasem, serwis XDA Developers odkrył w kodzie Map Google wzmianki, które sugerują kolejny zestaw nowości dla właścicieli pojazdów elektrycznych.

Mapy Google z funkcją śledzenia najlepszych lokalnych przewodników

W Mapach Google w wersji 10.30 na Androida dodane zostały ciągi znaków zapowiadające możliwość płacenia za korzystanie z punktów ładowania. Dzięki temu użytkownik nie będzie już musiał korzystać z zewnętrznej aplikacji. Cały proces „tankowania” będzie można zrealizować z poziomu Map Google.

Kolejna zmiana pozwoli na sprawniejsze wyszukiwanie konkretnych punktów ładowania. Użytkownik będzie mógł dodać informacje o samochodzie elektrycznym, takie jak np. obsługiwane wtyczki. Umożliwi to filtrowanie wyników wyszukiwania – na liście pojawia się wyłącznie kompatybilne stacje ładowania. Niewykluczone, że filtry z czasem zostaną rozbudowane o nowe opcje.

Należy mieć na uwadze, że przedstawione nowości dotyczą funkcji będących w bardzo wczesnej fazie rozwoju. W związku z tym, na udostępnienie zmian wszystkim użytkownikom możemy jeszcze trochę poczekać. Ponadto, Google również tutaj może podjąć decyzję o ograniczeniu nowości tylko do wybranych regionów – np. krajów z rozbudowaną siatką punktów ładowania.

Mapy Google i inne nowości

Użytkownicy Map Google otrzymali ostatnio dostęp do kilku przydatnych funkcji. Wśród najważniejszych rozwiązań warto wymienić: więcej opcji zgłaszania zdarzeń drogowych, nową kartę „Twój profil”, ostrzeganie przed nieuczciwymi kierowcami taksówek, a także zmienione oznaczenia ważnych atrakcji turystycznych.

źródło: XDA Developers