(fot. pixabay.com)

Mapy Google z funkcją śledzenia najlepszych lokalnych przewodników

Google ogłosiło wprowadzenie kolejnego usprawnienia, które ma sprawić, że Mapy staną się jeszcze ciekawsze w oczach turystów. Nowość pozwala filtrować opinie lokalnych przewodników, aby w założeniach otrzymać dostęp do najbardziej zaufanych informacji.

Mapy Google coraz lepszym wyborem dla turystów

Nie tylko kierowcy polubili jedną z popularniejszych aplikacji Google. Usługa, oprócz dobrej nawigacji, oferuje również ogromną bazę punktów opatrzonych oceną i komentarzem innych użytkowników. Dodatkowo pojawią się informacje o godzinach otwarcia restauracji, kin, hoteli, muzeów czy innych lokalizacji, do których warto się wybrać.

Co więcej, wystarczy skorzystać z dostępnej funkcji, aby szybko otrzymać listę z propozycjami miejsc wartych odwiedzenia. Opcja świetnie sprawdza się, gdy właśnie zwiedzamy nowe miasto – nie tylko dostaniemy wspomniane propozycje, ale również wyznaczymy do nich trasę.

Ponadto, Mapy Google niedawno otrzymały kilka innych nowości przydatnych dla turystów – lepiej oznaczone zabytki czy wbudowanego Tłumacza.

Śledzenie najlepszych lokalnych przewodników

W Mapach Google, w karcie Dla Ciebie, wkrótce zaczną pojawiać się rekomendacje najlepszych uczestników programu lokalnych przewodników. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli śledzić opinie i inne treści tworzone przez osoby, które mają największe doświadczenie w rozwijaniu Map Google.

W założeniach opcja powinna pozwolić na jeszcze lepsze odkrywanie ciekawych miejsc. W końcu najlepsi lokalni przewodnicy mogą znać lokalizacje, które nie są popularne, ale mimo tego posiadają unikalne cechy, odczuwalnie podnoszące ich atrakcyjność. Nowa funkcja może pomóc nie tylko turystom, ale również wybranym właścicielom restauracji i innych miejsc, którzy wcześniej nie pojawiali się na najwyższych miejscach w rekomendacjach Map Google.

Jak podaje Google, nowość obecnie będzie wdrażana w wybranych regionach – Bangkok, Delhi, Londyn, Meksyk, Nowy Jork, Osaka, San Francisco, Sao Paulo i Tokio. Oczywiście z czasem dostępność zmian powinna zostać znacznie rozszerzona.

Mapy Google i inne nowości

Aplikacja jest intensywnie rozwijana. Google ciągle wprowadza i testuje nowe funkcje. Ostatnio dowiedzieliśmy się o planowanym widoku 3D, funkcji dodawania sklepów do wyznaczonej trasy czy nowych opcjach zgłaszania zdarzeń drogowych.

źródło: Google