(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google z nową kartą „Twój profil”. Zmiana jest już dostępna na Androidzie

Użytkownicy Map Google otrzymali dostęp do nowej karty, która może kojarzyć się z serwisami społecznościowymi. Nowość jest już wdrażana w aplikacji na Androida.

Mapy Google jeszcze bardziej społecznościowe

Przyglądając się zmianom w Mapach Google w ciągu ostatnich lat, wyraźnie widać, że usługa jest rozwijana w dwóch głównych kierunkach. Pierwszy to nawigacja samochodowa – np. oznaczanie incydentów na drodze znane z apki Waze. Druga ścieżka skupiona jest na funkcjach społecznościowych – np. udostępnianie lokalizacji znajomym czy miejsca polecane na podstawie ocen innych użytkowników.

Reklama

Najnowsza zmiana skupiona jest na drugim kierunku rozwoju Mapy Google. W aplikacji pojawiła się bowiem nowa karta zapewniająca więcej opcji konfigurowania profilu, który będzie widoczny dla innych użytkowników usługi.

Do tej pory, aplikacja pozwalała wyłącznie sprawdzić statystyki i punkty w przypadku osób należących do programu Lokalnych przewodników. Natomiast teraz w karcie Twój profil dostępne są dodatkowe opcje. Po pierwsze, można szybko zmienić nazwę i zdjęcie profilu, a także dodać krótki opis.

Po drugie, jedna z opcji pozwala ukryć w widoku profilu wszystkie wpisy utworzone w Mapach Google. Wciąż będą one widoczne, gdy inny użytkownik będzie czytał opinie o danej lokalizacji, ale po wejściu na profil nie zobaczy żadnej informacji. Ponadto, w ustawieniach możemy zdecydować, czy chcemy udostępniać profil firmom.

W nowej karcie, podobnie jak wcześniej w sekcji o lokalnych przewodnikach, znajdziemy podsumowanie wszystkich dodanych zdjęć, a także opinii. Wystarczy wybrać konkretną pozycję, aby móc ją edytować lub usunąć.

Jak zauważa serwis Android Police, nowość wdrażana jest po stronie serwera. Mimo tego, warto sięgnąć po najnowszą aktualizację aplikacji – możliwe, że dzięki temu szybciej otrzymamy kartę Twój profil.

Na smartfonie z Androidem posiadam już nową kartę – aplikacja w wersji 10.29.1. Niestety, w przypadku iPhone’a zmiana nie jest jeszcze widoczna – aplikacja w wersji 5.29.8. Niewykluczone, że Android został po prostu potraktowany priorytetowo i właściciele sprzętu z iOS muszą jeszcze trochę poczekać.

Polecamy również:

Mapy Google z nowościami dla turystów. Zabytki zaczynają być lepiej oznaczone

źródło: Android Police