(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google z nowościami dla turystów. Zabytki zaczynają być lepiej oznaczone

Odnalezienie głównych atrakcji w dużych miastach staje się znacznie łatwiejsze. Google wprowadza do swoich map nowe, większe ikony charakterystycznych punktów orientacyjnych.

Pałac Buckingham, Wieża Eiffla i Panteon z nowymi ikonami

Mapy Google to nie tylko dobra nawigacja dla kierowców, ale także świetna usługa podczas zwiedzania nowego miasta. W aplikacji znajdziemy podgląd najlepszych restauracji, informacje o parkingach, godziny otwarcia konkretnych miejsc, a także szybki dostęp do listy najważniejszych atrakcji.

Reklama

Charakterystyczne budynki do tej pory nie były wyraźnie oznaczone, więc mogły zniknąć pośród tysięcy innych ikonek. Patrząc na mapę można się pogubić, jeśli nie skorzystamy z wbudowanej wyszukiwarki czy funkcji przeglądania pobliskich atrakcji. Google najwidoczniej zauważyło to niedociągnięcie, bowiem ważne miejsca zaczynają otrzymywać własne, wyróżniające się ikonki.

Zmiana została zauważona przez serwis Android Police. Obecnie nowy podgląd mapy dostępny jest w największych miastach – Londyn, Paryż, Rzym, Barcelona czy Nowy Jork. Wygląda na to, że skupiono się ważnych historycznie miejscach, które często są jednymi z głównych atrakcji turystycznych.

(fot. Tabletowo.pl)

Nowość powinna nie tylko pomóc w znalezieniu miejsc wartych odwiedzenia, ale również może przełożyć się na szybsze zlokalizowanie naszej obecnej pozycji. W końcu zabytki często stanowią podstawowe punkty orientacyjne.

Jak przed chwilą wspomniałem, obecnie większe ikony pojawiły się wyłącznie w większych miastach, często popularnych wśród turystów. Nowość nie jest jeszcze widoczna chociażby w Polsce – w Warszawie, Poznaniu czy Gdańsku nadal dostępne są starsze oznaczenia ważnych miejsc. Z czasem jednak lista wspieranych miast powinna zostać rozszerzona. Jak najbardziej możemy liczyć, że zmiany obejmą również Polskę, a także wiele miast na całym świecie.

Lepsze oznaczenia charakterystycznych lokalizacji wdrażane są zarówno w aplikacji na Androida, jak i w iOS. Dostęp do opisanych nowości widzę zarówno na iPhonie, jak i na smartfonie działającym pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Mapy Google i inne nowości

Mimo ogromnej popularności, Google nie zamierza zwalniać tempa i cały czas intensywnie rozwija jedną ze swoich głównych usług. Użytkownicy Mapy Google otrzymali ostatnio kilka przydatnych nowości – tryb incognito podnoszący poziom prywatności, funkcję ostrzegania przed nieuczciwymi kierowcami taksówek, a także więcej opcji zgłaszania zdarzeń drogowych.

źródło: Android Police