(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google z nową warstwą na Androidzie. iOS czeka na swoją kolej

Jedną z najbardziej efektownych i przydatnych funkcji w Mapach Google jest widok Street View. Korzystanie z niego właśnie stało się odczuwalnie wygodniejsze na smartfonach.

Nowa warstwa w Mapach Google

Jak przed chwilą wspomniałem – widok Street View potrafi zrobić wrażenie. Pamiętam, jak zadebiutował w usłudze Google i mogłem „przejść się” po ulicach wielu miast. Wówczas całość wyglądała naprawdę futurystycznie. Dzisiaj już nie wywołuje takiego efektu, aczkolwiek wciąż jest przydatny w wielu sytuacjach. Wielokrotnie bowiem korzystałem ze Street View, aby zyskać lepszy podgląd trasy i rozejrzeć się po okolicy.

W związku z tym, że jestem fanem Street View, to cieszy mnie każda zmiana ułatwiająca używanie tej funkcji. Google w mobilnej aplikacji wprowadziło teraz możliwość wyświetlenia nowej warstwy. Obok podstawowego podglądu mapy czy widoku satelitarnego, dostępna jest warstwa Street View.

Mapy Google – nowa warstwa Street View (fot. Tabletowo.pl)

Po włączeniu podglądu Street View, na siatkę dróg nanoszone są informacje o dostępności widoku ulicy. Jeśli dana droga została sfotografowana przez jeden z samochodów Google, to jest podświetlona jasnym niebieskim kolorem. Pozwala to od razu dowiedzieć się, które drogi dostępne są w funkcji Street View.

Nie jest to duża zmiana, ale jak najbardziej może usprawnić korzystanie z widoku ulicy w Mapach Google. W celu jej włączenia należy tylko wejść w menu wyboru warstw, a następnie wybrać pozycję Street View.

Nowość jest obecnie wdrażana w aplikacji Mapy Google, ale nie wiemy, czy jest już widoczna u wszystkich użytkowników. Na moim koncie mam już dostęp do nowej warstwy na smartfonie z Androidem. Z kolei na urządzeniu z iOS warstwa Street View wciąż nie jest widoczna.

Mapy Google cały czas otrzymują nowe funkcje

Google nieustannie intensywnie rozwija jedną ze swoich najpopularniejszych usług. Użytkownicy Mapy Google otrzymali niedawno m.in. informacje o fotoradarach i odświeżony ekran nawigacji. Ponadto, rozszerzono dostęp do nawigacji w rozszerzonej rzeczywistości, a w karcie transportu zaczynają pojawiać się wypożyczalnie rowerów i elektrycznych hulajnóg.

Polecamy również:

Bezgranicznie ufasz nawigacji Google? Cóż, za wjazd na Gubałówkę zapłacisz mandat

źródło: Android Police, własne