(fot. pexels.com)

Mapy Google z kartą transportu, która uwzględni publiczne rowery

Użytkownicy Map Google będą mogli niebawem lepiej zaplanować całą podróż. W aplikacji, podczas wyznaczania trasy, pojawią się bowiem wskazówki obejmujące nie tylko pociągi i autobusy, ale także taksówki, rowery i hulajnogi.

Karta transportu jest całkiem przydatna

Mapy Google często wykorzystywane są jako nawigacja samochodowa, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Aplikacja całkiem sprawnie wyznacza trasę, reaguje na korki, informuje o fotoradarach i jest dostępna bezpłatnie na prawie każdym smartfonie. Nic więc dziwnego, że usługa Google wyparła wiele konkurencyjnych rozwiązań.

Aplikacja pozwala jeszcze na planowanie podróży pieszo, rowerem i transportem publicznym. Trzeba przyznać, że także tutaj wypada całkiem nieźle. Przykładowo w karcie transportu publicznego mamy tryby mieszane, czyli informacje o wszystkich możliwych środkach transportu od punktu A do B. Oczywiście wszystkich, które znajdują się w bazie danych Google.

Mapy Google z odświeżonym ekranem nawigacji i szerszym dostępem do funkcji AR

W trybie mieszanym, szczególnie w przypadku dłuższych tras, Mapy Google pokazują kilka pociągów lub autobusów, do których będziemy musieli się przesiąść, aby jak najmniej drogi pokonać pieszo. Uwzględniane są godziny odjazdów i przyjazdów, a w przypadku wybranych pociągów i autobusów może zostać wyświetlona podpowiedź o przypuszczalnej liczbie wolnych miejsc.

Karta transportu w Mapach Google będzie jeszcze lepsza

Google ogłosił nowości, które wkrótce pojawią się w karcie transportu. Firma chce, aby także ostatnie kilometry do miejsca docelowego zostały uwzględnione podczas wyznaczania trasy.

Pociąg czy autobus nie zawsze pozwalają dotrzeć odpowiednio blisko miejsca docelowego. W związku z tym, w Mapach Google pojawią się dodatkowe informacje o dostępnych taksówkach czy rowerach lub hulajnogach do wypożyczenia. Dodatkowo podany zostanie przypuszczalny czas drogi i koszt skorzystania z usługi. Co więcej, jeśli dostawców usług będzie więcej niż jeden, to pojawi się opcja wybrania domyślnego.

Nowość ma wkrótce trafić na wybrane rynki. Funkcja pojawi się zarówno w Mapach Google na Androida, jak i iOS. Obecnie nie widzę jej jeszcze na moim koncie – w aplikacji mam tylko reklamy usług, które warto rozważyć, jeśli nie chciałbym korzystać z pociągu lub autobusu.

źródło: Google