fot. Dudu Rocha

Mamy listę smartfonów i tabletów Samsunga, które otrzymają system Android 10

Ścieżki terminowych aktualizacji do Androida 10 są długie i kręte – no, chyba, że akurat jesteście w posiadaniu któregoś ze smartfonów Google Pixel. Samsung natomiast, choć co chwila prezentuje jakiś nowy model, potrzebuje przynajmniej pół roku na to, by jego kieszonkowe sprzęty dostały nowy system. Mamy listę smartfonów tego producenta, które zostaną zaktualizowane do Androida 1o.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego Koreańczykom trochę schodzi z udostępnianiem aktualizacji do nowszych wersji systemu – Samsung musi dbać o wydawanie poprawek do dziesiątek modeli u setek operatorów na całym świecie, z których każdy może mieć nieco inne wymagania testowe. Poza tym producent pracuje nad nakładką One UI, co również jest czasochłonne. Z tego powodu, choć nowe wersje Androida prezentowane są jesienią, nawet topowe konstrukcje Samsunga dostają je na wiosnę następnego roku.

Reklama

W ostatnich Androidach kwestia aktualizacji jest nieco łatwiejsza do ogarnięcia niż wcześniej, więc tempo udostępniania nowej wersji systemu może się odrobinę zwiększyć. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać tym razem.

Lista telefonów Samsung aktualizowanych do Androida 10

Poniżej znajdziecie listę smartfonów, które Samsung zamierza aktualizować do Androida 10. Nie pochodzi ona z oficjalnej publikacji Samsunga – to po prostu przeciek, ale wygląda na wiarygodny, więc spokojnie możecie na nim opierać swoje nadzieje odnośnie nowego systemu. Lista jest pokaźna – ciekawe, czy znajdziecie na niej swój model.

Android 10 beta dla Galaxy S10 i Galaxy Note 10 już na dniach

Smartfony, których na liście zabrakło

Wielkimi nieobecnymi są flagowce z 2017 roku: Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note 8. Czy to jednak zaskakujące? Samsung, tak jak większość producentów smartfonów, oferuje od momentu premiery dwie duże aktualizacje Androida dla większości swoich sprzętów, w tym dla flagowców. Dwa lata już minęły – topowe konstrukcje z 2017 roku mogą liczyć na dodatkowe, roczne poprawki zabezpieczeń.

Inne telefony, które nie znalazły się na liście, to na przykład Galaxy A8 +, A6s, A8s, A7 2018, A40s, J4 Core, J2 Core, J2 Pro, J7 Prime 2. Jeśli użytkujecie któryś z tych smartfonów Samsunga, to… cóż, macie pecha.

Oczywiście do czasu, kiedy Samsung zdecyduje się oficjalnie opublikować taką listę, mogą pojawić się w niej jakieś zmiany, więc nie lamentowałbym przedwcześnie z powodu braku perspektyw na dostanie Androida 10.

Kiedy smartfony Nokia dostaną aktualizację do Androida 10? Znamy harmonogram

źródło: Android Pure przez Phone Arena
zdjęcie główne: fot. Dudu Rocha