Pierwsi posiadacze Samsunga Galaxy Note 8 raportują otrzymanie Androida Pie

Ósmy notatnik od Samsunga to urządzenie, które swoimi możliwościami nadal może zachwycić nie jedną osobę. Smartfon był także uwzględniony na liście urządzeń, które otrzymały Androida Pie w wersji beta. Wszystko wskazuje na to, że producent uznał, że oprogramowanie jest już stabilne i można wypuścić aktualizację w świat.

Wszystko zaczęło się od obietnicy. Samsung jakiś czas temu pokazał plan aktualizacji, z którego wynikało dość klarownie, że ex-flagowy Note 8 ma dostać Androida Pie z nakładką OneUI w lutym. Patrząc na informację z serwisu źródłowego, a później na kalendarz, łatwo można dostrzec, że gigant z Korei Południowej najprawdopodobniej zdoła dotrzymać danego swoim klientom słowa. No, chyba, że coś pójdzie źle, jednak trzeba patrzeć w przyszłość z optymizmem ;)

Do rzeczy. Aktualizacja jest oznaczona jako N950FXXU5DSB2 i zawiera także łatki bezpieczeństwa, które są datowane na luty bieżącego roku. I teraz najważniejsza sprawa. Aktualizacja nie została udostępniona w jakimś odległym od Polski o tysiące kilometrów państwie. Pojawiła się już m.in. w Bułgarii oraz sąsiadującej z nami od południa Słowacji. Lektura komentarzy w serwisie źródłowym sugeruje też, że posiadacze urządzenia ze Szwecji także mogą cieszyć się z nowego Androida.

Fot za: SamMobile

Paczka aktualizacyjna dostępna jest przez OTA i waży zaledwie 571 MB. Trochę mało, jednak nie wiadomo, czy zrzut ekranu nie został wykonany na urządzeniu, które miało dostęp do testowej wersji systemu. Wiemy natomiast, że Słowacja ani Bułgaria nie brały udziału w programie beta, tak więc oprogramowanie trafia na wszystkie urządzenia, nie tylko na te, które korzystały z wersji testowej Androida Pie. To świetna wiadomość i pozostaje mieć nadzieję, że nowa wersja systemu operacyjnego już niebawem zawita i do nas.

Posiadacie Samsunga Galaxy Note 8 i otrzymaliście już Androida Pie? Dajcie nam znać w komentarzach, jednocześnie informując, czy Wasze urządzenie pochodzi z wolnego rynku czy z dystrybucji operatorskiej. Być może sprawicie tą informacją wiele radości innym osobom, które korzystają z Note’a 8 :)

źródło: SamMobile