Life is Strange True Colors w Xbox Game Pass
Life is Strange True Colors w Xbox Game Pass

Life is Strange: True Colors oraz remaster pierwszej części gry zapowiedziane!

Podczas dzisiejszego streama Square Enix zaprezentowało dwa tytuły, które dołączą do serii gier Life is Strange. Pierwszy z nich, czyli Life is Strange: True Colors to całkowicie nowy rozdział w uniwersum nastolatków z nadnaturalnymi mocami. Drugi tytuł to remaster LiS oraz LiS: Before The Storm. Obydwa mają pojawić się w drugiej połowie 2021 roku.

Life is Strange: True Colors

Trzecia część Life is Strange została nazwana True Colors. Pracę nad nią podjęło studio Deck Nine, które zajmowało się produkcją prequelu „jedynki”, czyli Before The Storm. W True Colors wcielimy się w Alex Chen, która posiada moc odczuwania emocji innych ludzi, manipulowania nimi oraz pochłaniania ich.

Twórcy gry przygotowali dla nas historię, której głównym wątkiem ma być tajemnicza śmierć brata Alex. Podczas tej emocjonującej (dosłownie) przygody, będziemy musieli wykorzystywać nadnaturalną moc naszej postaci, oraz dokonywać odpowiednich wyborów w dialogach z innymi, do czego przyzwyczaiły nas już poprzednie gry z tej serii. Tylko dzięki temu mamy szansę odnieść sukces i rozwiązać tajemnicę śmierci Gabe’a.

Sporą różnicą względem poprzednich tytułów z tej serii będzie sposób wydawania gry. Pierwsza i druga część Life is Strange były publikowane w epizodach, pojawiających się co około dwa miesiące, tworząc z nich prawdziwy, interaktywny serial. W przypadku True Colors, Square Enix rezygnuje z takiego modelu i cała gra zostanie udostępniona w dniu premiery.

Tytuł będzie wciąż podzielony na odcinki, więc fani starej formuły będą mogli bez problemu zrobić sobie przerwę pomiędzy kolejnymi fragmentami historii, zaś ci nieco bardziej niecierpliwi bez problemu przejdą całe True Colors już w dniu premiery.

Life is Strange: True Colors
(Źródło: Square Enix)

Trzecia część Life is Strange ukaże się 10 września 2021 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Google Stadia.

Można już składać zamówienia przedpremierowe na edycje konsolowe oraz na Stadia. Standardowa Edycja kosztuje 59,99 dolarów, zaś edycje Deluxe i Ultimate, zawierające dodatkową zawartość, kosztują odpowiednio 69,99 i 79,99 dolarów.

Life is Strange Remastered Collection

Oprócz nowej gry z serii, zapowiedziano także remaster oryginalnego Life is Strange z 2015 roku oraz jego prequelu, wypuszczonego dwa lata później. Zremasterowana kolekcja ma przedstawiać tę samą historię co oryginał, lecz grafika i animacje mają zostać poprawione. Dzięki temu, na nowo zakochacie się w Max Caulfield i jej przyjaciółce z dzieciństwa, Chloe Price.

Remastered Collection nie ma jeszcze konkretnej daty premiery – wiemy tylko, że ma się ukazać tej jesieni na platformach PC, PS4, Xbox One oraz Google Stadia. Osoby, które zakupią True Colors w wersji Ultimate Edition otrzymają również kopię Remastered Edition, ale grę będzie można oczywiście nabyć także osobno.