Xbox Series S Recenzja po 3 miesiącach

To ma sens. W nowej przeglądarce Xbox One i Series X|S odpalimy Google Stadia czy GeForce Now

Wiem, pewnie mało kto używa przeglądarki internetowej w konsoli. Dużo prościej przecież znaleźć interesujące nas informacje na laptopie, PC lub po prostu smartfonie przy pomocy kilku „pacnięć” w ekran. Jak się jednak okazuje, w niedalekiej przyszłości przeglądarka w konsolach Xbox może nabrać nowego sensu.

Reklama

Konsole Xbox z ulepszoną przeglądarką

Przeglądarka Edge od Microsoftu staje się coraz bardziej funkcjonalna — również na konsolach. Właśnie pierwsi użytkownicy należący do programu testerów Xboksa, zaczęli pobierać nową ulepszoną przeglądarkę Edge na swoje konsole Xbox One i Xbox Series X|S. I nie byłby to materiał na newsa, gdyby nie fakt, że Edge zyskał nowy silnik aplikacji bazujący na Chromium.

Microsoft Edge

A to oznacza, że przeglądarka ta znacząco zwiększy swoją funkcjonalność. Nowy Edge będzie w stanie między innymi odpalić takie aplikacje internetowe jak Google Stadia, GeForce Now czy (zapowiedziany już jakiś czas temu) przeglądarkowy xCloud. Kiedy nowa przeglądarka trafi do wszystkich? Najprawdopodobniej już niebawem!

Reklama

Drugie życie Xbox One?

Czy to oznacza, że na podstawowym modelu Xboksa One w końcu zagramy w Cyberpunk 2077 w płynnych 60 klatkach na sekundę i zadowalającej oprawie graficznej? Jest to całkiem możliwe, jeśli wykorzystamy do tego zadania ulepszoną przeglądarkę Edge i którąś z dostępnych usług streamingu gier.

Xbox One
Xbox One S

Jestem również praktycznie pewny, że sam Microsoft wykorzysta to, jako furtkę dla Xboksa One, a nawet Xboksa Series S czy X, do szybkiego dostępu do gier w ramach strumieniowania. Firma jakiś czas temu zapowiedziała, że pracuje nad taką funkcją, jak i również wsparciem xClouda z poziomu przeglądarki na PC — jest więc duża szansa, że obie te sprawy są ze sobą połączone.

Myślę, że sporo posiadaczy Xboksa One, byłoby skłonnych dalej grać na swoich starszych konsolach w najnowsze tytuły przy pomocy gry w chmurze, gdyby tylko Microsoft umożliwił to swoim użytkownikom.

     1. No ale CP na xboxie one tez chodzi w 30. Mówimy raczej o nowej generacji i tu nie powinno być problemu… jak już w końcu CDPR wybrnie z bety i zrobi grywalną wersje.

     2. W tym rzecz, że nie chodzi. Na najmocniejszym XOX klatki pływają, bo są problemy z rozdzielczością, których CDPR naprawić nie chce, bądź nie ma czasu.

     3. Nawet na one X nie trzyma 30 klatek?
      Ja przyznam szczerze tego szrota nie kupowałem, bo z góry wiedziałem, że będzie lipa. Nie sądziłem, że wciąż jest tak źle…

     4. Nie trzyma. Wersja na XOX ma problemy z rozdzielczością. Konsola ma więcej mocy niż PS4 Pro, więc ustawili jej większą rozdzielczość, jednocześnie nie zdając sobie sprawy, że jednak ma mniej mocy niż podejrzewali. Skutkiem tego jest spadanie klatek do 24-25 momentami, gdzie na PS4 Pro jednak te 30 trzyma.

     5. Spodziewałem się, że skoro na pro jest grywalna to na one X tez będzie. Cóż… fakt, że się uruchamia to w ogóle cud:)

     6. Nie no, wiesz, to jest prosty fix, więc kiedyś na pewno będzie grywalna, ale wkurza, że nie chcą się za to, póki co, brać. Mnie spadki FPSów bardzo denerwują.

     7. Biorąc pod uwagę ogrom przeroznych błędów jakie były od początku (plus oczywiście „ynteligentne” zachowania postaci, policja, fizyka itd), czego nie naprawia… te klatki to już pal licho😁

      Ja pewnie kupię jak kiedyś zrobią wersje na nowe konsole, ale dam nie więcej niż to jest warte, czyli 70-80 zł😂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama