Netflix nawet o to nie pyta. Aplikacja sama pobierze filmy i seriale na bazie naszych zainteresowań

Funkcja inteligentnego pobierania pozwala aplikacji Netflix samej pobierać kolejne odcinki naszego ulubionego serialu. Umożliwia to kontynuowanie oglądania bez połączenia z internetem. Teraz Netflix poszedł o krok dalej. Nowa funkcja „Pobrane dla Ciebie” sama ściągnie filmy i seriale na nasze telefony, na podstawie naszych zainteresowań.

Reklama

Nowa funkcja – „Pobrane dla Ciebie”

Nowa funkcja jaką zaprezentował Netflix nosi nazwę „Pobrane dla Ciebie„. Wraz z naszą historią oglądania, platforma będzie dobierać pasujące do algorytmu filmy i seriale. Następnie aplikacja zapisze te produkcje w pamięci telefonu, tak aby był one dostępne w każdym momencie, niezależnie od statusu połączenia z siecią.

Netflix nowa funkcja
Netflix sam wybierze dla nas odpowiednie produkcje (fot. Netflix)

Kontrola nad pobranymi danymi

Netflix zaznacza, że użytkownicy będą mieli pełną kontrolę nad pobranymi na urządzenie danymi. Funkcję można w każdej chwili wyłączyć. Co bardzo ważne, w trakcie jej działania możemy wybrać ile GB chcemy poświęcić na dobrane dla nas filmy i seriale. Do wyboru dostępne są 3 opcje: 1, 3 lub 5 GB.

Funkcja jest już dostępna na całym świecie dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Można ją znaleźć w najnowszej wersji aplikacji w karcie „Pobrane Pliki”. Tam też widnieje możliwość wyboru, ile pamięci przeznaczamy na jej działanie. Posiadacze iPhone’ów muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość, gdyż funkcja ta będzie dla nich dostępna „wkrótce”.

Netflix ciągle się rozwija

Widać, że Netflix ciągle szuka ciekawych rozwiązań pozwalających przyciągnąć klientów do siebie. Kilka miesięcy temu aplikacja zyskała funkcję, umożliwiającą odsłuchiwanie filmów, zamiast ich oglądania. Pozwoli to z pewnością zaoszczędzić sporo na transferze danych, a jednocześnie sprawdzi się w lekkich produkcjach, gdzie dialogi mają największe znacznie, a obraz nie jest tak istotny.