Wiele gier na PlayStation 4 Pro wygląda po prostu lepiej, pod warunkiem jeśli otrzymały odpowiednie wsparcie deweloperów
Wiele gier na PlayStation 4 Pro wygląda po prostu lepiej, pod warunkiem jeśli otrzymały odpowiednie wsparcie deweloperów

W kwietniu z PlayStation 4 zostanie usunięta funkcja Communities

Posiadacze konsoli PlayStation 4 muszą powoli przygotowywać się na wygaszanie pewnych funkcji swojego urządzenia, jak i coraz to mniejszego wsparcia od Sony i innych producentów gier. Jedna z funkcjonalności PlayStation 4 zostanie wygaszona już w kwietniu!

Communities zniknie z PlayStation 4

Po wcześniejszych mailowych zapowiedziach PlayStation oficjalnie potwierdziło, że w przyszłym miesiącu funkcja Communities zniknie z konsoli PS4:

„Dziękujemy za korzystanie z funkcji PS Communities na swojej konsoli PS4. Począwszy od kwietnia 2021 roku, funkcja ta nie będzie już wspierana ani dostępna na waszej konsoli PS4.”

Sony rekomenduję więc graczom przejście na inne formy komunikacji ze znajomymi, proponując między innymi alternatywę w postaci PS Messages.

Czym było Communities?

Przyznam się, że pomimo tego, że z PlayStation 4 korzystam już od kilku dobrych lat, to o funkcji Communities usłyszałem dopiero teraz. Jeśli więc tak jak ja nie znaliście do tej pory tej funkcji, to pozwolę sobie ją teraz w kilku słowach streścić.

Sony PlayStation 4 (fot. Sony)

Communities zostało dodane do PlayStation 4 w 2015 roku w ramach aktualizacji systemu 3.00. Funkcja ta pozwalała tworzyć społeczności PlayStation grupy, które zrzeszały graczy o podobnych zainteresowaniach. Communities pozwalało wspólnie grać użytkownikom danej grupy, rozmawiać czy tworzyć specjalne imprezy.

Rychłe zakończenie wsparcia dla Communities było już tak naprawdę pewne podczas premiery PlayStation 5 – najnowsza konsola Sony nie wspiera tej funkcji, stawiając na inne formy komunikacji ze znajomymi. Ale kto wie? Może w przyszłości Communities doczeka się jakiegoś następcy? Takie aplikacje jak Discord potwierdzają, że tego typu miejsca mają jak najbardziej sens.