Kilka interesujących przecieków na temat nowości produktowych HTC

O HTC w ostatnich miesiącach słyszało się głównie ze względu na problemy finansowe, z którymi muszą zmagać się Tajwańczycy. Ci jednak powoli wychodzą z dołka i zaczynają przykuwać uwagę otoczenia głównie za sprawą kolejnych nowości, które pokazują się na horyzoncie.

Proces ten rozpoczęła prezentacja modelu One A9. Wywołała ona spore zamieszanie, tak potrzebne, aby marka powróciła do świadomości użytkowników. O dziwo, o kolejnej nowości, czyli One X9, jest wyjątkowo cicho, zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach. Trudno więc określić, jakim powodzeniem wśród klientów cieszy się ten smartfon.

Prawdziwie wyczekiwaną premierą jest jednak One M10 a.k.a. Perfume (dlaczego używam obu nazw, wytłumaczyłem w tym wpisie). Ostatnio dowiedzieliśmy się, że flagowiec HTC zadebiutuje (podobno) 11 kwietnia na konferencji w Londynie. Teraz @evleaks na swoim profilu na Twitterze opublikował wpis, że smartfon ten trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w drugim tygodniu maja:

Oznaczałoby to, że od dnia premiery do rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji minąłby niecały miesiąc. Wydaje się to prawdopodobne, choć – dla porównania – według plotek Samsungowi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zajmie to nieco mniej czasu, ale prawdziwym rekordzistą w tej kwestii może okazać się Xiaomi Mi 5.

Z innego źródła poznaliśmy natomiast kolejne szczegóły na temat aparatów zamontowanych w tegorocznym flagowcu HTC. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, ten na tyle to 12 Mpix matryca (Sony IMX377 – ten sam sensor posiada Nexus 5X i Nexus 6P) z laserowym autofokusem i detekcją fazy (PDAF). Na przodzie natomiast znajdzie się 5 Mpix kamerka (Samsung s5k4e6). Oba aparaty mają wykorzystywać technologię UltraPixel.

@evleaks podał jeszcze jedną informację, tym razem jednak odnośnie smartwatcha spod skrzydeł HTC. Otóż pierwsze w portfolio tajwańskiego producenta wearable ma trafić do sprzedaży przed końcem kwietnia:

Evan Blass wcześniej jego premierę zapowiadał na luty tego roku. Być może HTC pokaże swój smartwatch na MWC 2016 w Barcelonie, ale sprzedaż rozpocznie się dopiero dwa miesiące później.

Źródło: @evleaks, @LlabTooFeR, Andro4all (zdjęcie wyróżniające)