Xiaomi Mi 5 trafi do sprzedaży już tydzień po premierze

Premiera urządzenia i wprowadzenie go do sprzedaży to zupełnie dwie różne bajki. Czas, jaki mija od pierwszego do drugiego kroku może czasem przeciągać się w nieskończoność – najlepszym tego przykładem jest Samsung Galaxy Note 5, którego Polska jeszcze się nie doczekała. Xiaomi nie ma zamiaru się ociągać i flagowy Mi 5 trafi na półki sklepowe już tydzień po prezentacji.

Zapowiedział to współzałożyciel marki, Liwan Jiang. Wiadomo też, że smartfon ma zadebiutować po chińskim Nowym Roku, który wypada 8 lutego. Do tej pory nie znaliśmy jednak dokładnej daty premiery, lecz w sieci pojawiła się właśnie informacja o tym, że Xiaomi zaplanowało na 22 lutego swoją konferencję. Logicznym więc wydaje się przypuszczać, że ujrzymy podczas niej flagowego Mi 5.

Co ciekawe, w ten sam dzień rozpoczynają się targi MWC 2016 w Barcelonie. Przecieki sugerują także, że 20 lutego zadebiutuje Samsung Galaxy S7, a dzień później LG G5. To jeszcze nie jest w 100% pewne, ale jeśli okaże się prawdziwe, to uświadczymy prawdziwego “wysypu” flagowców. W takiej sytuacji w interesie producentów byłoby jak najszybsze wprowadzenie swojej propozycji do sprzedaży. Szykują się bowiem trzy naprawdę świetne smartfony i właśnie ich dostępność może zadecydować o tym, po jaki model ostatecznie sięgną klienci.

Niedawno pojawiła się także informacja o tym, że Xiaomi Mi 5 zadebiutuje w dwóch wersjach: jednej z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1080×1920) oraz szkłem 2.5D na przodzie oraz tyle i tylko metalową ramką dookoła, zaś drugiej z ekranem QHD (1440×2560) i aluminiową obudową unibody. Jednak co do tego doniesienia podchodzę (i Wam też radzę) z dużą dozą rezerwy, ponieważ wydaje się to mało prawdopodobne – zmian jest za mało na ewentualne “rozdrabnianie” się.

Źródło: GizmoChina 1, 2, 3

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Ciekawe czy na niego też przeportują Windows 10. Jeśli tak, to być może się skuszę :P

  • Grzegorz Rybak

   Jestem za :)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Dlatego na razie wstrzymuję się z zakupem Mi4 :P

  • Foorio

   Nie zdziwilbym sie gdyby go wypuscili w dwoch wersjach – z MIUI i z Windowsem. Tak jak zrobili to z MiPadem2 i podchodami do windy na MI4. Jakis cel w tym musial przeciez byc…

 • Eren

  Nadal mam nadzieję, że zdjęcia pokazują Mi Note 2 a Mi 5 będzie pozbawiony tego strasznego przycisku fizycznego.Gdyby chociaż był proporcjonalnie rozciągnięty do obszaru od diody do kamerki przedniej lub nawet szerszy. Zachowałby wtedy optyczną poprawność, że dół jest cięższy ale i spada + byłoby to nowe rozwiązanie i nikt nie ważyłby się powiedzieć, że jest to kopia Galaxy Note 5 czy iphona.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona