Ważne

W skrócie: Android 6.0 Marshmallow dla Moto G (2014), Nexus 6P dostępny również z większą pamięcią wewnętrzną

Niektórzy użytkownicy wybierają jedynie urządzenia z “czystym” Androidem, wolnym od wszelkich (w ich mniemaniu zbędnych) nakładek producenckich, które czasami dość skutecznie potrafią spowolnić działanie całego sprzętu. Kolejną kwestią są aktualizacje – mają je zapewnione zarówno smartfony z serii Nexus, jak i Moto G. Tych pierwszych za to (niestety) pozbawiono możliwości rozbudowania pamięci wewnętrznej przy pomocy karty microSD. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest zakup modelu z większą przestrzenią na prywatme pliki.

Android 6.0 Marshmallow dla Moto G (2014)

Smartfony z tej serii można nazwać budżetowymi Nexusami. Bowiem, mimo że są od nich dwu- a nawet i trzykrotnie tańsze, oferują niezłe parametry (jak na swoją cenę), a co najważniejsze – mają zapewnione długie wsparcie ze strony producenta.

Mowa tu oczywiście o aktualizacjach. Moto G (2014) pierwotnie pracowała pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Następnie doczekała się “lizaka”, a teraz pierwsze egzemplarze zaczęły otrzymywać już wersję 6.0 Marshmallow. Zmiany, jakie wprowadza, opisane są w linku źródłowym. Jeśli jednak nie chcecie się męczyć z czytaniem i tłumaczeniem z angielskiego, to odsyłam Was do tego wpisu (nowości są te same).

Jak zawsze, proces aktualizacyjny podzielony jest na tury, dlatego nie martwcie się, że jeszcze nie zostaliście powiadomieni o możliwości aktualizacji systemu do nowszej wersji. Gdy tylko pojawi się taka sposobność, Wasza Motka z całą pewnością natychmiast Was o tym poinformuje.

Nexus 6P dostępny również z większą pamięcią wewnętrzną

Smartfon trafił na półki polskich sklepów z elektroniką pod koniec stycznia. Wówczas jednak dostępny był wyłącznie wariant z 32 GB przestrzenią na pliki. Teraz w sprzedaży pojawiły się również modele z większą pamięcią wewnętrzną. Ich ceny to:

 • 64 GB (srebrny/szary) – 2999 złotych,
 • 128 GB (srebrny/szary) – 3399 złotych.

Cena “podstawowego” modelu, czyli 32 GB, nie uległa zmianie i cały czas wynosi 2799 złotych.

Przy okazji przypomnę jeszcze, że Albert testuje Nexusa 6P i już wkrótce na stronie pojawi się jego recenzja.

Źródło: Motorola, x-kom

Komentarze

 • Xeo

  Wiadomość o 64gb Nexusie jest dla mnie zbawieniem. Po MWC go kupuję chyba, że mi5 zaskoczy.

  • I†achi

   Zaskoczy :P

  • Norbert Nowakowski

   Mi5 to będzie świetne urządzenie z wysokiej półki za połowę ceny takiego Nexsusa..

 • Łukasz

  Moto g (2014) miał na początku androida 4.4 potem jak ktoś zaktualizował do 5.0 to ciekawe jak ten telefon będzie działał po kontrolom androida 6.0 . Według mnie ta aktualizacja znacznie pogorszy działanie tego telefonu.

  • yyy

   Nawet go nie widziałeś już wiesz co bedzie, ja bym sie cieszył na twiom miejscu ze twój tel otrzymuje wsparcie.
   Nadal czekam na 6.0 do x play

   • Kamil

    Ją wgralem oficjalny ROM z xda, wersja europejska i telefon działa jeszcze szybciej niż przed tem, najlepszy telefon jaki miałem

    • gruby

     Oficjalny OTA ma być w poniedziałek tak pisze lenovo moto na fb

 • Mikołaj

  Ja mam moto g 2014, a ten post jest z 10 lutego 2016 roku i nadal nie dostałem tej aktualizacji.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona