Samsung Galaxy S20 FE teaser launch zapowiedź premiery
Zapowiedź premiery Samsung Galaxy S20 FE (źródło: Samsung Newsroom)

Są już pierwsze informacje o Galaxy S21 FE. Prawdopodobnie Was rozczarują

Galaxy S20 FE został bardzo ciepło przyjęty przez klientów – (całkowicie zasłużenie) cieszy się tak samo dobrymi opiniami jak Galaxy S10e. W przypadku Galaxy S21 FE może być jednak inaczej – wielu osobom prawdopodobnie nie spodoba się jego specyfikacja.

Podczas prezentacji Galaxy S20 FE Samsung zapowiedział, że w przyszłości na rynku zadebiutuje więcej smartfonów z dopiskiem „FE”. W przeszłości na stronie producenta mignęła wzmianka o Galaxy Note 20 FE, ale słuch o nim zaginął. Teraz pojawiły się zaś pierwsze informacje o Galaxy S21 FE i można się spodziewać, że nie wszyscy będą zadowoleni z jego specyfikacji.

Specyfikacja Galaxy S21 FE. Co zaoferuje nowy smartfon Samsunga?

Na początku wypada zauważyć, że Galaxy S21 FE najprawdopodobniej nie zadebiutuje wraz z flagowcami z serii Galaxy S21, a dopiero kilka miesięcy później (Galaxy S20 FE miał premierę 23 września 2020 roku). W związku z tym niewykluczone, że Samsung wprowadzi jeszcze zmiany w jego specyfikacji, bo ma na to dużo czasu.

I zapewne wielu potencjalnie zainteresowanych nim klientów by się z tego ucieszyło, ponieważ według pierwszych doniesień prosto z Hong Kongu, Samsung Galaxy S21 FE nie zaoferuje ekranu z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Trudno powiedzieć, dlaczego producent (rzekomo) zdecydował się na takie posunięcie, ale niżej pozycjonowane modele z serii Galaxy S21 również zostały „okrojone” (w porównaniu do bezpośrednich poprzedników), więc taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

Samsung Galaxy S21 FE nie zaoferuje ekranu z odświeżaniem 120 Hz jak Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE 5G (fot Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Zapowiada się też na to, że Galaxy S21 FE będzie dostępny wyłącznie w wersji z procesorem Exynos 2100, ponieważ spodziewamy się, że Samsung zintegruje z nim modem 5G, podobnie jak Qualcomm w Snapdragonie 888. Dla przypomnienia, w przypadku Exynosa 990 jest on opcjonalny, dlatego w Galaxy S20 FE 5G zastosowano Snapdragona 865.

Wiele osób reaguje na procesor Exynos jak byk na czerwoną płachtę i prawdopodobnie tak samo będzie w tym przypadku, mimo że wciąż nie wiemy, jak w praktyce sprawdzi się Exynos 2100. A chodzą słuchy, że może być nawet lepszy od Snapdragona 888, ale zła opinia i tak zrobi swoje. Samsung oficjalnie zaprezentuje ten układ 12 stycznia 2021 roku, dwa dni przed serią Galaxy S21.

Ponadto Samsung Galaxy S21 FE zaoferuje też 6,5-calowy wyświetlacz, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej oraz akumulator o pojemności 4850 mAh, czyli jeszcze większej niż bateria w Galaxy S20 FE 5G.