(fot. pixabay.com)

Google dodaje ciemny motyw w kolejnej aplikacji. Oto odświeżony Kalendarz

Premiera finalnego wydania Androida Q coraz bliżej, więc Google nie zwalnia tempa i przygotowuje swoje aplikacje. Chodzi oczywiście o dostosowanie ich do ciemnego motywu, który zostanie wprowadzony w całym systemie operacyjnym wraz z nadchodzącą aktualizacją. Możliwość zrezygnowania z przeważającego białego koloru właśnie pojawiła się w Kalendarzu Google.

Reklama

Coraz więcej aplikacji z ciemnym motywem

Pod koniec poprzedniego tygodnia informowaliśmy o wprowadzeniu ciemnego motywu do kolejnej aplikacji Google. Wybrani użytkownicy Notatek Keep otrzymali możliwość włączenia Dark Mode. Firma zastosowała kolor ciemnoszary, który pojawił się w całej aplikacji. Z kolei przypięte notatki, wcześniej trzymane na pastelowych kartach, stały się zauważalnie bardziej stonowane.

Chrome 74 z ciemnym motywem już na Windows 10. Jak go włączyć?

Aplikacji Google z dostępnym już Dark Mode jest oczywiście więcej. Ciemniejsze kolory można włączyć chociażby w przeglądarce Chrome, Kontaktach czy Wiadomościach. Docelowo większość lub nawet wszystkie aplikacje pozwolą na wybór ciemnego motywu.

Kalendarz Google również otrzymał ciemny motyw

Dodanie nowego schematu kolorów do aplikacji Kalendarz zostało oficjalnie ogłoszone przez Google. Przy okazji firma wspomniała o Google Keep, co należy uznać za zapowiedź znacznie szerszego udostępnienia ciemnego motywu. Aktualnie jest on bowiem widoczny wyłącznie u wybranych osób.

Dark Mode w aplikacji Kalendarz wygląda prawie identycznie, jak w pozostałych apkach Google, co akurat nie powinno być zaskoczeniem. Ciemniejsze elementy zostały wprowadzone w całej aplikacji i oczywiście ponownie mamy do czynienia z ciemnoszarym kolorem zamiast czarnego.

(fot. Google)

Niestety, należy uzbroić się w cierpliwość. Google informuje, że Dark Mode w obu aplikacjach będzie wdrażany stopniowo. W przypadku Google Keep udostępnianie ciemnego motywu rozpoczęło się 16 maja. Z kolei pierwsi użytkownicy Kalendarza nowe kolory powinni zobaczyć od 20 maja. Nowość będzie dodawana przez najbliższe kilkanaście dni. Aktywacja odbywa się po stronie serwera, więc możliwość włączenia Dark Mode nie jest zależna wyłącznie od posiadanej wersji aplikacji.

W Androidzie Q ciemny motyw w aplikacjach będzie włączał się automatycznie, aby dostosować się do głównego schematu wybranego w systemie. Natomiast na starszych wersjach Androida wymagana jest ręczna aktywacja z poziomu ustawień aplikacji.

źródło: Google