Jurassic World Dominion (fot. Universal)

Widać, że czekaliśmy na Jurassic World Dominion. Najpopularniejsze filmy i seriale na VoD w Polsce

Preferencje w oglądaniu produkcji w serwisach streamingowych często przenikają się z premierami gier i filmów. Najwyraźniej coś takiego wydarzyło się przed trafieniem do kin Jurassic World Dominion.

Czas na dinożarły

JustWatch jest serwisem, w którym można łatwo sprawdzić, w jakim serwisie streamingowym możemy znaleźć poszukiwany przez nas film lub serial. O ile w przypadku najgłośniejszych premier wiadomo gdzie i czego szukać (na przykład nikt nie będzie przeszukiwał biblioteki HBO Max w nadziei na spotkanie seriali w świecie Gwiezdnych Wojen, które zobaczymy tylko na Disney+), tak bywają produkcje, które mogłyby sprawić nam spore problemy, gdybyśmy mieli określić, w jaką wyszukiwarkę mamy wpisać ich tytuł.

Przy okazji, JustWatch gromadzi anonimowe informacje od swoich użytkowników, dotyczące tego, które z dostępnych w VoD produkcji są najchętniej wybierane. Na tej podstawie powstają takie zestawienia jak poniższe.

W dniach 6-12 czerwca najgorętszym towarem był oryginalny Top Gun. Wielu z nas chciało przypomnieć sobie legendę z 1986 roku i porównać do nowego Top Gun: Maverick, które zebrało bardzo dobre recenzje.

W pierwszej szóstce widać też silną obecność filmów z serii Jurassic World. Ma to związek z premierą Jurassic World Dominion, które w polskich kinach można oglądać już od kilku dni. Najwyraźniej część z nas postanowiła jeszcze raz obejrzeć dwie dotychczasowe odsłony, by łatwiej wgryźć się (hehe) w akcję najnowszej i jednocześnie ostatniej odsłony tego cyklu.

The Boys pierwsze na liście seriali

Wśród użytkowników JustWatch serialową obecność najmocniej zaznaczyła superbohaterska ekipa z The Boys. Wysokie notowania zaliczyły też epizody Stranger Things.

Oczywistym jest, że powyższe dane nie reprezentują całego rynku VoD w Polsce, ale jest to przynajmniej pewien przekrój przez popularność poszczególnych produkcji na różnych platformach. W moim wypadku nawet się sprawdziły. Przez wybraniem się na Jurassic World Dominion nie omieszkałem przypomnieć sobie wszystkich pięciu filmów z tego uniwersum, zaczynając od pierwszego Jurassic Park z 1993 roku.

Warto było.