Jakdojade

Jakdojade od teraz także w języku ukraińskim!

Jedna z najpopularniejszych aplikacji w Polsce, czyli Jakdojade, od teraz obsługuje również język ukraiński. Dzięki temu, obywatele Ukrainy przebywający w naszym kraju będą mogli o wiele łatwiej poruszać się po mieście, kupować bilety i korzystać z pozostałych funkcji programu.

Jakdojade wspiera Ukrainę w trudnych czasach

Są w naszym kraju rozwiązania z branży technologicznej, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Zaraz obok BLIK-a z pewnością warto wymienić aplikację Jakdojade – usługę służącą do planowania podróży z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Jest ona obecna w ponad 40 miejscowościach i aglomeracjach, zaś w niemal 30 z nich umożliwia zakup biletu z poziomu smartfona.

Od dłuższego czasu Jakdojade ma również funkcję informowania o opóźnieniach autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym. Jest ona dostępna w kilku największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto. Z podobnej funkcji można od kilku miesięcy skorzystać również w aplikacji Map Google.

Spółka City-nav, będąca właścicielem platformy Jakdojade nieustannie wspiera obywateli Ukrainy. Od początku marca w aplikacji można znaleźć mapę z adresami zbiórek dla uchodźców oraz aktualizowane na bieżąco informacje na temat darmowych przejazdów pojazdami komunikacji miejskiej w wybranych miastach w Polsce. Niespełna trzy tygodnie temu zapowiedziano również, że do aplikacji zawita język ukraiński, a obietnica ta właśnie została spełniona.

Jakdojade w języku ukraińskim
fot. Jakdojade

Najnowsza wersja aplikacji, oznaczona numerkiem 4.17.0 trafiła do Sklepu Google Play jeszcze w zeszłym tygodniu. Jej odpowiednik dla systemu iOS, czyli Jakdojade 4.0.0 opublikowano w App Store w ten poniedziałek. Obie umożliwiają użytkownikom usługi ustawienie ukraińskiego języka interfejsu, co z pewnością przełoży się na wyższy komfort korzystania z niej pośród obywateli Ukrainy.

Użytkownicy systemu Android mogą skorzystać z języka ukraińskiego w aplikacji, jeśli ich domyślnym językiem smartfona jest ukraiński. Na iOS nie trzeba zmieniać głównego języka urządzenia – wystarczy wejść w ustawienia, znaleźć na liście Jakdojade i w menu języka wybrać interesujący nas język spośród czterech dostępnych opcji – polskiego, angielskiego, rosyjskiego i ukraińskiego.

jakdojade w języku ukraińskim
fot. Tabletowo.pl

Niestety, przeglądarkowa strona usługi w chwili obecnej oferuje wyłącznie wybór pomiędzy polskim oraz angielskim. Nie mamy pewności, czy na niej również pojawi się obsługa języka ukraińskiego.