Jakdojade aktualizuje aplikację. W Warszawie i Wrocławiu dowiecie się o opóźnieniach autobusów

Zawsze, kiedy spóźnieni biegniemy na przystanek autobusów miejskich, łudzimy się, że może autobus też się spóźni, i w ten sposób na niego zdążymy. Aplikacja „Jakdojade” pomoże nam zweryfikować te nadzieje, bo dodaje funkcje informowania o opóźnieniach środków komunikacji miejskiej.

Funkcja taka pojawiła się wraz z nową opcją śledzenia na żywo pozycji autobusów czy tramwajów. Dzięki temu program jest w stanie określić, jak dużego opóźnienia możemy się spodziewać. Na ekranie naszego smartfona jesteśmy w stanie zorientować się nawet, w którym miejscu trasy znajduje się aktualnie nasz środek transportu.

Reklama

Na razie nowe funkcje pojawiły się tylko dla mieszkańców Warszawy i Wrocławia. Zakładam jednak, że wkrótce otworzą się one także dla innych miast. Tak było z możliwością kupowania biletów na autobusy czy tramwaje, choć w pierwszej kolejności dodano tę opcję w mniejszych miastach.

Aktualizacja dostępna jest dla użytkowników aplikacji Jakdojade na smartfonach z systemem Android. Jak dotąd nie pojawiły się jeszcze stosowne poprawki w apce na iOS. Można jednak z dużą pewnością założyć, że również na iPhone’ach zmiany zostaną wkrótce zauważone.

Informacje o rowerach do wypożyczenia od dziś w Mapach Google dla Warszawy

źródło: Jakdojade dzięki cashless.pl