(fot. pixabay.com)

iPhone 7 z Androidem 10? Poznajcie projekt Sandcastle

Okazuje się, że można zainstalować i uruchomić Androida 10 na wybranych urządzeniach Apple.

iOS największą zaletą iPhone’a

Owszem, smartfony z logo nadgryzionego jabłka oferują wydajne procesory, wykonują dobre zdjęcia i są świetnie wykonane. Mimo tego, dla wielu użytkowników największą zaletą jest zainstalowany system operacyjny. Nie brakuje bowiem głosów, że to właśnie iOS sprawia, że część klientów jest w stanie zapłacić więcej za iPhone’a niż za zbliżone pod względem specyfikacji urządzenie z Androidem.

Po co więc instalować na iPhonie system operacyjny Google? Oczywiście dla zwykłego użytkownika nie ma to większego sensu, ale czy musi mieć? Celem jest pokazanie, że można złamać zabezpieczenia stosowane przez Apple i zrobić z urządzeniem znacznie więcej niż przewidział producent.

iPhone z Androidem? Tak, możliwe

Pozwala na to projekt Sandcastle rozwijany przez zespół Corellium. Wykorzystywany jest tutaj jailbreak checkra1n, który posłużył już do „złamania” iPhone’a za pomocą podłączonego smartfona z Androidem.

Owszem, Androida 10 zainstalujemy na iPhonie 7, iPhonie 7 Plus i iPodzie Touch 7. generacji, ale część kluczowych funkcji nie będzie dostępna. Nie działa chociażby aparat, audio, Bluetooth czy transmisja danych komórkowych. Nie można również instalować aplikacji z Google Play. Ponadto, sama instalacja systemu nie jest trwała – po ponownym uruchomieniu tracimy dostęp do Androida.

Obecnie projekt Sandcastle znajduje się w fazie beta. Niewykluczone więc, że z kolejnymi wersjami liczba dostępnych funkcji zostanie zwiększona. Dodatkowo, zespół Corellium pracuje nad rozszerzeniem obsługi o kolejne urządzenia Apple.

Lista obsługiwanych funkcji w iPhone’ach i iPodach (fot. Project Sandcastle)

Po Androida 10 może sięgnąć każdy zainteresowany właściciel wspieranego iPhone’a i iPoda Touch. Należy mieć jednak na uwadze, że w związku z problemami z wybranymi funkcjami, a także ryzykiem niepowodzenia instalacji, cały proces nie powinien być przeprowadzany na głównym urządzeniu. Jeśli więc posiadasz iPhone’a, z którego już nie korzystasz i czujesz się na siłach, to udaj się na główną stronę projektu. Uruchomienie Androida na smartfonie Apple będzie jak najbardziej interesującym doświadczeniem.

Polecamy również:

iOS 13.4 może przynieść nową opcję odzyskiwania systemu

źródło: XDA Developers, Project Sandcastle