(fot. pixabay.com)

iPhone 7 z Androidem 10? Poznajcie projekt Sandcastle

Okazuje się, że można zainstalować i uruchomić Androida 10 na wybranych urządzeniach Apple.

Reklama

iOS największą zaletą iPhone’a

Owszem, smartfony z logo nadgryzionego jabłka oferują wydajne procesory, wykonują dobre zdjęcia i są świetnie wykonane. Mimo tego, dla wielu użytkowników największą zaletą jest zainstalowany system operacyjny. Nie brakuje bowiem głosów, że to właśnie iOS sprawia, że część klientów jest w stanie zapłacić więcej za iPhone’a niż za zbliżone pod względem specyfikacji urządzenie z Androidem.

Reklama

Po co więc instalować na iPhonie system operacyjny Google? Oczywiście dla zwykłego użytkownika nie ma to większego sensu, ale czy musi mieć? Celem jest pokazanie, że można złamać zabezpieczenia stosowane przez Apple i zrobić z urządzeniem znacznie więcej niż przewidział producent.

iPhone z Androidem? Tak, możliwe

Pozwala na to projekt Sandcastle rozwijany przez zespół Corellium. Wykorzystywany jest tutaj jailbreak checkra1n, który posłużył już do „złamania” iPhone’a za pomocą podłączonego smartfona z Androidem.

Owszem, Androida 10 zainstalujemy na iPhonie 7, iPhonie 7 Plus i iPodzie Touch 7. generacji, ale część kluczowych funkcji nie będzie dostępna. Nie działa chociażby aparat, audio, Bluetooth czy transmisja danych komórkowych. Nie można również instalować aplikacji z Google Play. Ponadto, sama instalacja systemu nie jest trwała – po ponownym uruchomieniu tracimy dostęp do Androida.

Obecnie projekt Sandcastle znajduje się w fazie beta. Niewykluczone więc, że z kolejnymi wersjami liczba dostępnych funkcji zostanie zwiększona. Dodatkowo, zespół Corellium pracuje nad rozszerzeniem obsługi o kolejne urządzenia Apple.

Lista obsługiwanych funkcji w iPhone’ach i iPodach (fot. Project Sandcastle)

Po Androida 10 może sięgnąć każdy zainteresowany właściciel wspieranego iPhone’a i iPoda Touch. Należy mieć jednak na uwadze, że w związku z problemami z wybranymi funkcjami, a także ryzykiem niepowodzenia instalacji, cały proces nie powinien być przeprowadzany na głównym urządzeniu. Jeśli więc posiadasz iPhone’a, z którego już nie korzystasz i czujesz się na siłach, to udaj się na główną stronę projektu. Uruchomienie Androida na smartfonie Apple będzie jak najbardziej interesującym doświadczeniem.

Polecamy również:

iOS 13.4 może przynieść nową opcję odzyskiwania systemu

źródło: XDA Developers, Project Sandcastle

  1. Na
   100% się nie da i nie będzie dało. IOS w przeciwieństwie do androida to system
   zamknięty bez udostępnionego kodu źródłowego. Androida udało się
   uruchomić, ponieważ system jest otwarty na wszelkie modyfikacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama