Konferencja Apple: Nowy Apple Watch, iPhone 7 i iPhone 7 Plus, gry i wodoszczelność

Co roku w okolicach września Apple pokazuje światu swoje flagowe smartfony. Dzisiejsza konferencja nie była odstępstwem od tej reguły i zaprezentowane zostały na niej najnowsze iPhone’y opatrzone numerem 7 oraz nowy Apple Watch.

Mimo że konferencja, jak przystało na Apple, została bardzo profesjonalnie przygotowana, zaczęło się trochę mniej oficjalnie: Tim Cook śpiewający w Carpool Karaoke, później prezentacja Super Mario Run i edycja prezentacji w jej trakcie, przy okazji pokazu możliwości pakietu iWork. Ale przejdźmy do tego, co najciekawsze – iUrządzeń.

Apple Watch series 2

apple-watch-2

W tym roku zaprezentowana została zupełnie nowa wersja inteligentnego zegarka, nazwana Apple Watch Series 2. Wyróżnia się ona dwukrotnie jaśniejszym ekranem (do 1000 nitów), co ma umożliwić pracę nawet w pełnym słońcu oraz dwurdzeniowym procesorem, który będzie odpowiadał za płynne działanie bardziej zaawansowanych aplikacji. Tu należy wspomnieć o możliwości grania w Pokemon Go bezpośrednio na zegarku.

W tym roku Apple zdecydowało się na umieszczenie w smartwatchu również odbiornika GPS, co ma pozwolić na dokładne śledzenie treningu bez konieczności zabierania ze sobą telefonu. Ponadto nie ma przeciwwskazań, aby z nowym zegarkiem udać się na basen, gdyż jest on wodoodporny. Co więcej, nowy Apple Watch jest skonstruowany tak, aby głośnik miał możliwość usunięcia wody z wewnątrz obudowy.

Koperta tego smartwatcha będzie wykonana ze stali nierdzewnej, aluminium lub ceramiki. Nie dość, że całość wygląda bardzo okazale, to jeszcze, wedle zapewnień, jest bardzo trwała. Gigant z Cupertino zamierza równolegle kontynuować sprzedaż Apple Watch Series 1, ale tylko z nowym, dwurdzeniowym procesorem. Być może dzięki takiemu zabiegowi zegarek Apple w końcu zdobędzie szersze grono odbiorców w Polsce.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus

2016-09-07-20-03-49

Przez ostatni rok Apple nie stało w miejscu i widać, że dopracowało nowego iPhone’a. Dzięki nowemu procesowi produkcyjnemu udało się uzyskać bardzo jednolitą bryłę (może pomijając wystający obiektyw aparatu) i nowy kolor – Onyks. W nowym smartfonie zastosowany został procesor A10 Fusion, który składa się z dwóch wydajnych rdzeni, używanych przy bardziej wymagających zadaniach oraz dwóch energooszczędnych. Nowy układ zapewnia znacznie większe możliwości i dłuższy czas pracy na baterii.

W iPhonie w tym roku został ulepszony przycisk domowy, który teraz potrafi rozpoznawać siłę nacisku. Melomani na pewno ucieszą się z informacji, że w nowym produkcie Apple znajdziemy głośniki stereo umieszczone nad i pod wyświetlaczem. Najbardziej zaskakujący jest fakt, iż nowy iPhone jest wodo- i pyłoodporny (norma IP67), co sprawia, że nie będzie trzeba się obawiać, gdy złapie nas deszcz lub gdy przy urlopowych szaleństwach ktoś nas wrzuci do basenu.

Jak co roku w smartfonie Apple został ulepszony aparat. Charakteryzuje się on 12 milionami pikseli, jasnością f/1.8, optyczną stabilizacją obrazu oraz nową (poczwórną) diodą doświetlającą. Co więcej, gigant z Cupertino skupił się też na przetwarzaniu zdjęć na podstawie wielu czujników, dzięki czemu iPhone 7 będzie walczył o miano najlepszego smartfonowego aparatu.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, iPhone 7 Plus ma dwa obiektywy – pierwszy dokładnie taki sam, jak w mniejszej wersji oraz teleobiektyw, który zapewnia dwukrotne optyczne powiększenie obrazu. W obu modelach z przodu znajdziemy 7 megapikselowy sensor.

Zgodnie z przewidywaniami, w tegorocznych telefonach Apple zabrakło złącza audio, natomiast w zestawie z nowymi telefonami dostaniemy słuchawki EarPods ze złączem lightning oraz adapter, co powinno ułatwić przyzwyczajenie się do nowych standardów.

Nowe smartfony będą dostępne w Polsce od 23 września. Polskie ceny iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus znajdziecie w tym wpisie.

Źródło: własne