iPhone 14 pierwsze wrażenia
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Dźwigając iPhone’a 15 Ultra już nie wyrobisz bicepsa, tak jak w przypadku poprzedników

Krótko po premierze czternastej generacji iPhonów zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki na temat serii iPhone 15. Niektóre z nich zdradzały, że nazewnictwo najmocniejszego wariantu zostanie zmienione – z Pro Max na Ultra. Teraz pojawiły się informacje na temat budowy tego modelu.

Tytanowy iPhone

Choć do premiery iPhonów 15 jeszcze prawie rok, to po sieci krążą już pierwsze plotki na temat następnej generacji smartfonów od Apple. Jeden z użytkowników Twittera zasugerował właśnie, że Apple użyje nietypowego materiału do produkcji najmocniejszego wariantu iPhone 15.

Ramki modelu iPhone 15 Ultra miałyby być wykonane z tytanu, czyli bardzo wytrzymałego metalu, który jest w dodatku lżejszy od stali. Co prawda wiąże się z tym wyższy koszt produkcji, natomiast pamiętajmy, że przydomek Ultra świadczy o najlepszych osiągach ze stajni Apple, a więc wysoka cena i tak jest w tym przypadku normą.

Co prawda na zewnątrz smartfona nie uświadczymy na ogół zbyt dużo metalu, ale nawet taka ilość stali potrafi podnieść jego wagę. Dlatego też użycie lżejszego tytanu byłoby pozytywną zmianą dla wszystkich fanów lekkich urządzeń.

Ponadto tytan jest bardzo wytrzymały na wszelkie zarysowania, więc na takiej zmianie zyskałyby również osoby martwiące się o walory estetyczne smartfona. Przecież nikt nie lubi mieć porysowanego urządzenia po roku użytkowania, prawda?

iPhone 14 test
iPhone 14 (fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Co jeszcze wiemy o następnych iPhonach?

Poza plotką o tytanowej obudowie, która krążyła po internecie również w przypadku wcześniejszych generacji iPhonów (np. 14 Pro Max również miał być tytanowy), poznaliśmy też kilka innych szczegółów na temat serii iPhone 15.

iPhone 15 Ultra ma mieć dwie kamerki przednie oraz aparat peryskopowy na pleckach. Oprócz tego, urządzenia z piętnastej generacji mają korzystać ze złącza USB-C zamiast Lightning. Nie wiadomo natomiast, czy byłaby to zmiana globalna, czy dotyczyłaby wyłącznie krajów Unii Europejskiej.

Ponadto Apple ma rzekomo zaoferować swoje nowe rozwiązanie problemu notcha, czyli Dynamic Island, we wszystkich modelach, a nie tylko w tych najmocniejszych. Premiery nowych iPhonów spodziewamy się jesienią 2023 roku.