iPhone 12 mini Purple
iPhone 12 mini Purple

iPhone 13 mini już niemal pewny. Apple wznawia współpracę z jednym z dostawców

Mamy dwie wiadomości dla miłośników małych smartfonów – dobrą i złą. iPhone 13 mini zadebiutuje w tym roku, ale może być ostatnim takim urządzeniem.

Mały iPhone w tym roku

Niezadowalająca dla Apple sprzedaż iPhone’a 12 mini sugerowała, że 5,4-calowy model nie doczeka się następcy. Niestety, mimo wielkich nadziei, nie wpłynął on rynek smartfonów tak, jak oczekiwano – nie zainicjował powrotu niewielkich konstrukcji z topową specyfikacją. Cóż, większość klientów woli większe wyświetlacze.

Na szczęście, jak sugerują liczne doniesienia, często pochodzące od wiarygodnych źródeł, iPhone 13 mini zadebiutuje w tym roku. Oczywiście jego premiera niewiele zmieni, ale fani małych smartfonów otrzymają urządzenie, które prawdopodobnie spełni ich oczekiwania.

iPhone 13 mini
iPhone 12 i 12 mini (fot. Apple)

Warto jednak zaznaczyć, że może to być ostatni przedstawiciel tego wymierającego gatunku. Według analityka Ming-Chi Kuo, decyzja w Apple już zapadła – w przyszłorocznej ofercie nie będzie już miejsca dla 5,4-calowego iPhone’a. Zamiast tego firma wprowadzi dwa modele z ekranem 6,1 cala oraz dwa wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala.

Apple wznawia współpracę z jednym z dostawców

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Pegatron, odpowiedzialny za produkcję iPhone’ów, naruszył standardy Apple. W związku z tym firma Tima Cooka zdecydowała się na zawieszenie współpracy do momentu poprawy warunków pracy.

Jak wskazuje nowy raport, tajwański dostawca wprowadził odpowiednie zmiany. Co więcej, współpraca zostanie wznowiona już niebawem. Pegatron ma bowiem odpowiadać za produkcję tegorocznego małego smartfona z Cupertino, aczkolwiek iPhone 13 mini będzie powstawał również w fabrykach Foxconnu.

„Mały iPhone”, tak samo, jak jego poprzednik, zostanie wyposażony w 5,4-calowy ekran. We wnętrzu znajdzie się najnowszy procesor Apple, ten sam, co w pozostałych „Trzynastkach”. Należy jeszcze oczekiwać lepszych kamer i wielu innych usprawnień względem iPhone’a 12 mini.

Pegatron ma również zdobyć część zamówień na podstawowego iPhone’a 13 z 6,1-calowym ekranem. Apple będzie współpracować jeszcze z chińską firmą Luxshare. Natomiast Foxconn pozostanie głównym dostawcą, najpewniej produkując wszystkie cztery tegoroczne modele – iPhone 13 mini, 13, 13 Pro i 13 Pro Max.