(fot. Apple)

iPhone 12 najlepiej sprzedający się smartfonem z 5G. Drugie miejsce też należy do Apple

Wystarczyły dwa tygodnie, aby iPhone 12 zdobył tytuł najczęściej wybieranego smartfona 5G w październiku. Jeśli do sprzedaży trafiłyby wcześniej, konkurencja zostałaby jeszcze bardziej w tyle.

„Dwunastka” z dobrym startem

Premiera, a także wprowadzenie do sprzedaży tegorocznych topowych iPhone’ów, było opóźnione. Co więcej, ich sklepowy debiut został podzielony na dwa etapy – jako pierwsza, w połowie października, wystartowała sprzedaż iPhone’a 12 i 12 Pro, a dopiero w listopadzie można było składać zamówienia na 12 Mini i 12 Pro Max.

Jak wynika z danych udostępnionych przez Counterpoint Research, mimo iż iPhone 12 był dostępny od połowy października, to udało mu się wyprzedzić konkurencję. Tak, okazał się on najczęściej wybieranym smartfonem 5G w październiku. Ponadto, drugie miejsce zdobył jego mocniejszy brat, czyli iPhone 12 Pro.

iPhone 12 najczęściej kupowanym smartfonem z 5G.
(fot. Counterpoint Research)

Podstawowa, 6,1-calowa „Dwunastka” zgarnęła 16% całego rynku smartfonów 5G. Z kolei wariant 12 Pro zdobył 8%. To zauważalnie lepszy wynik od smartfonów konkurencjiSamsung Galaxy Note 20 Ultra 5G – 4%, Huawei Nova 7 5G – 3% czy Huawei P40 5G – 3%.

Co więcej, biorąc pod uwagę cały okres od stycznia do października 2020 roku, sprzedawany przez zaledwie dwa tygodnie iPhone 12 zajął siódmą pozycją na liście 10 najlepiej sprzedających się smartfonów 5G. Trzeba przyznać, że to naprawdę imponujący wynik.

To może być naprawdę dobry okres dla Apple

Jak już wcześniej dowiedzieliśmy się, firma Tima Cooka zwiększyła zamówienia na iPhone’y. na 2021 rok Najnowsze oczekiwania sugerują bowiem wyższą sprzedaż niż początkowo zakładano. Zasługa to między innymi nowych topowych smartfonów.

Wysoce prawdopodobne, że iPhone 12 w przyszłym roku nie tylko obroni tytuł najchętniej wybieranego modelu z 5G, ale również okaże się ogólnie najlepiej sprzedającym się smartfonem. W końcu, jego poprzednicy, czyli iPhone XR i iPhone 11, bez większych problemów sięgały po ten tytuł.

Owszem, nowe smartfony z Cupertino sprzedają się bardzo dobrze, co nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Nie wszystkie jednak modele cieszą się dużym zainteresowaniem. Pojawiły się bowiem informacje, że iPhone 12 Mini nie jest jest tym, na co czekały miliony klientów. Cóż, najwidoczniej tak naprawdę większość osób potrzebuje większych telefonów.