iPhone 11 Pro Max vs. iPhone 12 Pro Max (fot. MacRumors)

iPhone 12 ma funkcję ładowania zwrotnego, ale Apple jej nie aktywowało

Wprowadzenie nowej opcji ładowania bezprzewodowego, jaką jest MagSafe, spowodowało duże poruszenie w świecie technologicznym. Tymczasem użytkownicy Twittera znaleźli dokumenty, w których zawarta jest informacja o możliwości ładowania zwrotnego w iPhone 12.

iPhone 12 pozwoli naładować AirPodsy?

Ładowarki bezprzewodowe od Apple dotychczas okazywały się wielkimi niewypałami. Zmienić ma to zaprezentowany ostatnio MagSafe, ale czy okaże się on sukcesem – tego na razie nie wiemy. Odnalezione dokumenty wskazują jednak, że w najnowszych iPhone’ach firmy z Cupertino istnieje możliwość ładowania zwrotnego.

Użytkownik Twittera, Mark Gurman, pokazał zdjęcie, pochodzące z FCC (Federalna Komisja Łączności USA), w którym zawarta została informacja, jakoby iPhone 12 obsługiwał funkcję ładowania w 360 kHz. Nie jest to nic innego, jak ładowanie zwrotne. Ma ono być przystosowane głównie do ładowania akcesoriów, takich jak np. słuchawki czy smartwatche.

W związku z tym dokumentem pojawiły się informacje, że Apple celowo ukrywa tę funkcję i pokaże ją światu podczas premiery najnowszych AirPodsów, które mogłyby korzystać właśnie z takiego ładowania. Dzięki temu użytkownicy najnowszych iPhone’ów mogliby naładować swoje słuchawki w każdym miejscu, bez korzystania z kabla.

Oczywiście, technologia ładowania zwrotnego nie jest niczym nowym, ponieważ znajduje swoje zastosowanie w wielu flagowcach z systemem Android, a nawet powoli zaczyna wkraczać do średniopółkowych urządzeń. Użytkownicy iPhone’ów nie mogli jednak z niej korzystać nigdy wcześniej.

iPhone 12 ma opcję ładowania zwrotnego? Tak sugerują dokumenty FCC (fot. Apple)
iPhone 12 ma opcję ładowania zwrotnego? Tak sugerują dokumenty FCC (fot. Apple)

Ładowanie zwrotne ma swoje wady i zalety. Pozwala np. na doładowanie smartfona w terenie, kiedy temu kończy się bateria. Jednak rozwiązanie to na razie nie jest zbyt dobrze rozwinięte i takie ładowanie jest przeciętnie wydajne. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że energia szybciej znika z urządzenia ładującego niż trafia do urządzenia ładowanego. Jednak w przypadku sprzętu, takiego jak AirPods Pro, gdzie pojemność etui ładującego nie jest duża, może okazać się całkiem użyteczna.

Cóż, dokumenty FCC można uznać za bardzo wiarygodne źródło, lecz tak naprawdę niczego nie potwierdza. To, że iPhone 12 ma sprzętową możliwość ładowania innych urządzeń, nie oznacza, że Apple zdecyduje się na jej uruchomienie. Wszystko powinno stać się jasne przy okazji premiery najnowszych słuchawek bezprzewodowych od firmy z logo nadgryzionego jabłka.

Polecamy również: