Aktualizacja dla AirPods Pro wprowadza opcję dopasowania dźwięków do ruchów głowy

Apple udostępniło najnowszą aktualizację oprogramowania dla słuchawek AirPods Pro oraz drugiej generacji AirPods. Zmiany są oznaczone numerem kodowym 3A283. Wśród nowości dopasowanie odtwarzanych dźwięków do… ruchów głowy.

Reklama

Apple AirPods Pro z nową funkcją

Najważniejszą zmianą w słuchawkach Apple AirPods Pro jest dodanie możliwości symulacji dźwięku przestrzennego, aby jeszcze bardziej wczuć się w oglądany film czy muzykę. Zmianę tę zauważył serwis AppleInsider, który potwierdził istnienie tej opcji w menu Bluetooth. Apple dotychczas nie wydało żadnego dziennika zmian.

Jak będzie działała funkcja dźwięku przestrzennego w słuchawkach TWS od firmy z Cupertino? Po jej włączeniu akcelerometr będzie śledził ruchy naszej głowy, dzięki czemu dźwięk będzie zawsze taki sam, niezależnie od ułożenia naszego ciała.

Dźwięk przestrzenny trafia do Apple AirPods Pro
Funkcja dźwięku przestrzennego pojawiła się już w opcjach słuchawek (fot. via AppleInsider)

Po raz pierwszy ta zmiana została ogłoszona na wirtualnej konferencji WWDC, gdzie została także ogłoszona druga zmiana. W aktualizacji oznaczonej numerem 3A283 została dodana funkcja automatycznego przełączania się między urządzeniami Apple, które dodatkowo będzie dostępne w drugiej generacji słuchawek Apple AirPods, bez dopisku Pro.

Szybkie przełączanie między urządzeniami Apple

W czym może nam pomóc druga z funkcji? Możemy w bardzo sprawny sposób przenieść odtwarzanie dźwięku z słuchawek AirPods na inne urządzenie z logo nadgryzionego jabłka, np. iPada czy Macbooka. Działa to także w drugą stronę. Kiedy użytkujemy Macbooka i nagle nadchodzi połączenie, możemy automatycznie przeprowadzić rozmowę na słuchawkach przy użyciu smartfona.

Aktualizacja AirPods i AirPods Pro powinna już być dostępna do pobrania dla użytkowników. Istnieje jednak ryzyko, że aby skorzystać z funkcji automatycznego przełączania, będziemy musieli zaktualizować nasze urządzenia do najnowszych wersji systemu (iOS 13 oraz MacOS Catalina).