apple airpods pro
(fot. Apple)

AirPods Pro – druga generacja słuchawek ma mieć czujnik światła

Apple pracuje nad drugą generacją słuchawek AirPods Pro. Nie należy nastawiać się na rewolucję, aczkolwiek interesujących zmian nie zabraknie.

Reklama

Lepsza wersja podstawowych AirPodsów

Pierwsza generacja AirPods Pro zadebiutowała w październiku 2019 roku. Względem podstawowych AirPodsów, nowe słuchawki otrzymały kilka unikalnych funkcji, a także zmieniony wygląd. To wystarczyło, aby mimo sporo wyższej ceny, model Pro szybko zaczął sprzedawać się jak ciepłe bułeczki.

Jaki rozwiązania wprowadzono w AirPods Pro? Przede wszystkim pojawiła się aktywna redukcja szumów – ANC. Funkcja nieprzerwanie dostosowuje się do hałasów zewnętrznych, aby zapewnić bardziej czysty dźwięk i po prostu lepsze doświadczenia podczas słuchania muzyki. Do tego doszedł także czujnik nacisku, czyli nowe podejście do sterowania. Ponadto, jak dowiedzieliśmy się z testów, nowe słuchawki po prostu zapewniają lepszy dźwięk.

Kilka usprawnień i nowa funkcja

Według serwisu Notebookcheck, powołujące się na informacje udostępnione przez LeaksApplePro, zespół Tima Cooka ma pracować nad nową wersją AirPods Pro. Druga generacja nie wprowadzi znaczących zmian, szczególnie w kwestii wyglądu. Mimo tego, będzie miała cechy, które powinny zainteresować potencjalnych klientów, także użytkowników obecnej generacji.

AirPods Pro – pierwsza generacja.
Pierwsza generacja (fot. Apple)

Po pierwsze, Apple zamierza poprawić czas pracy na jednym ładowaniu. Niewykluczone, że dotyczy to zarówno samych słuchawek, jak i także etui pełniącego rolę powerbanku. Funkcja aktywnej redukcji szumów ma działać jeszcze skuteczniej. Co więcej, podobno słuchawki mają zostać wyposażone w czujnik natężenia światła. Trudno jednak obecnie stwierdzić, jaka dokładnie będzie jego rola.

Na premierę musimy jeszcze trochę poczekać

LeaksApplePro wskazuje, że AirPods Pro 2 gen. zadebiutują dopiero w czwartym kwartale 2021 roku lub na początku 2022 roku. Mają być sprzedawane w cenie 249 dolarów, czyli identycznej jak pierwsza wersja. W Polsce najpewniej będziemy musieli zapłacić około 1249 złotych.

Warto dodać, że Apple pracuje także nad innymi bezprzewodowymi słuchawkami. Nauszne AirPods Studio mają wykorzystywać technologię aktywnej redukcji szumów i wysokiej klasy przetwornik dźwięku. Słuchawki mają mieć także szereg czujników wspomagających zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne wykrywanie ucha. Premiera jest planowana na marzec 2021 roku.