(fot. Tabletowo.pl)

iPhone 11 i ciemny motyw w iOS 13. Oto koncept pokazujący, jak Apple mógłby projektować smartfony

Nie jesteś fanem wzornictwa nowych iPhone’ów i uważasz, że poprzednie modele wyglądały lepiej? Nie jesteś sam, w sieci można znaleźć sporo głosów, że firma z Cupertino powinna połączyć wygląd iPhone’a X z modelem SE. Wówczas miałby powstać jeden z najatrakcyjniejszych smartfonów na rynku. W internecie pojawiły się właśnie grafiki, które pokazują jak mógłby prezentować się efekt takiego scalenia.

W 2017 roku do sprzedaży trafił iPhone X, który wprowadził nowe wzornictwo w smartfonach Apple. Główne wytyczne zakładają stosowanie notcha, zaokrąglonych boków i szczupłych ramek. Model X uważany jest za atrakcyjny wizualnie smartfon, ale nie brakuje osób, które zgodnie twierdzą, że Apple ma na koncie znacznie lepiej zaprojektowane bryły iPhone’ów. Często jako przykład lepszego wzornictwa podawany jest model 5, 5s czy SE. Trzeba przyznać, że te starsze iPhone’y mają swój wyjątkowy urok. W związku z tym, pomysł na połączenie iPhone’a SE z modelem X wydaje się całkiem interesującą koncepcją.

Koncepcja połączenia staje się jeszcze ciekawsza, gdy spojrzymy na nieoficjalne informacje dotyczące tegorocznych iPhone’ów. Według nich z tyłu obudowy mają zostać zastosowane trzy kamery, które będą umieszczone na sporych rozmiarów wysepce. Bardziej złośliwi twierdzą, że cały moduł wygląda jak brzydka narośl na plecach iPhone’a.

iPhone 11 z wyglądem inspirowanym starszymi modelami

Na stronie Behance została opublikowana wizualizacja interesującej wizji iPhone’a 11, 11 Max i znacząco odświeżonego iPhone’a XR. Wymienione iPhone’y miałyby zostać wydane jako następcy zeszłorocznych trzech modeli. Zaproponowana koncepcja zakłada wprowadzenie większych zmian we wzornictwie, ale z zachowaniem wybranych charakterystycznych elementów smartfonów Apple z 2018 roku.

(fot. behance.net)

Podobnie jak chociażby w iPhonie SE czy ostatnim iPadzie Pro, w tegorocznych iPhone’ach miałyby zniknąć zaokrąglone boki. Zmienione, bardziej ostre krawędzie miałyby zadowolić fanów starszego wzornictwa, a także zwiększyć ogólne zainteresowanie nowymi iPhone’ami, które w przeciwieństwie do modelów XS, wprowadzałyby większy powiew świeżości.

(fot. behance.net)

Autor grafik nie zrezygnował jednak z notcha i kolorowej obudowy w iPhonie XR. Sprawia to, że wizja wydaje się być bardziej realistyczna i jak najbardziej możliwa do zrealizowania przez Apple. Nowe iPhone’y miałyby ponadto otrzymać ulepszony system rozpoznawania twarzy Face ID, czytnik linii papilarnych pod ekranem, złącze USB typu C, a także funkcję ładowania zwrotnego.

Projekt zawiera również pomysł na nowości w iOS 13. Duża aktualizacja systemu operacyjnego miałaby wprowadzić długo wyczekiwane funkcje. Wdrożony zostałby ciemny motyw, a także możliwość podziału ekranu na dwie aplikacje. Dodatkowo, autor pokusił się o pokazanie, jak mogłyby prezentować się nowe usługi Apple – Arcade i Apple TV+.

behance.net

Całość prezentuje się naprawdę dobrze, ale przedstawiony projekt ma jedną niezwykle ważną wadę. Nie został on stworzony przez Apple, więc nie należy nastawiać się na jego realizację.

Polecamy także:

Face ID w komputerach, Touch Bar w klawiaturze. Apple może szykować ciekawe nowości

źródło: Behance