Nowe sposoby Apple na zarobek – abonament Arcade dla graczy i unikalne produkcje w Apple TV+

Apple nie tylko zapewniło swoim fanom dostęp do świeżych wiadomości za pośrednictwem Apple News+ oraz zapowiedziało wprowadzenie karty Apple Card, ale także zrobiło ogromną przysługę mobilnym graczom przez wprowadzenie subskrypcji Apple Arcade (a przynajmniej tak twierdzi). Oprócz tego nowa usługa VoD, Apple TV+, zyskała błogosławieństwo samego Stevena Spielberga.

Apple Arcade

https://www.youtube.com/watch?v=67umVefSXnY

Firma z Cupertino bez wątpienia przykłada coraz większą wagę do usług, które można świadczyć użytkownikom jej produktów. Dla graczy, Apple przygotowało subskrypcję Arcade, będącą próbą przywrócenia równowagi w świecie mobilnego gamingu po rewolucji darmowych aplikacji.

Jak zapewniał Tim Cook, szef Apple, „chcemy, aby gry były jeszcze lepsze”. Firma będzie miała okazję rozwijać gry przy bezpośredniej współpracy z deweloperami. Na płatną subskrypcję będzie składać się dostęp do ponad 100 nowych tytułów na wyłączność – a to dopiero początek. Apple będzie dodawać nowe treści cały czas. Pierwsi duzi partnerzy to między innymi Disney, Konami Lego.

https://www.youtube.com/watch?v=95FuVib8mcY

Wszystkie gry będą dostępne offline, zatem nie trzeba będzie martwić się o dostęp do sieci. Subskrypcja zapewni dostęp do wszystkich treści w grach bez reklam. Doświadczenia z rozgrywki będą mogły być dzielone między iPhone’ami i iPadami, tworząc – jak zapewniał Tim Cook – największą platformę gamingową na świecie, i trafiając do 150 krajów.

Apple nie podało cen, więc na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do jesieni, kiedy to planowany jest start platformy Arcade.

Apple TV+

https://www.youtube.com/watch?v=RrdbT4hpwBk

Najpierw pojawiła się informacja o zaktualizowanej aplikacji na Apple TV, która dostępna będzie także na maki i Smart TV wiodących producentów telewizorów. Za jej pomocą będzie można rozpocząć bezpłatną wersję próbną kanałów takich jak HBO, Showtimy, Starz i innych.

Następnie zaprezentowano Apple TV+, czyli serwis VoD, będący jednocześnie platformą, na której premiery będą miały filmy i seriale tworzone przez absolutną czołówkę filmowego show-biznesu.

Apple zaprosiło na swoją konferencję całą grupkę twórców, reżyserów i aktorów, w tym Stevena Spielberga, J. J. Abramsa, Rena Howarda, Jasona Momoa, Jennifer Aniston czy Reese Witherspoon. Wszyscy opowiadali o nowych produkcjach, które będą dostępne w usłudze Apple TV+. Obecność na platformie zaznaczy nawet sama Oprah Winfrey.

https://youtu.be/A-j8QaoTeWU

Serwis zostanie otwarty jesienią, docelowo będąc dostępnym dla 100 krajów. Produkcje oryginalne będą niewątpliwą zaletą tej subskrypcji, choć na razie nie podano na razie jej ceny. Szykuje się solidny start konkurenta dla Netfliksa!

Apple coraz mocniej idzie w usługi – oto subskrypcja Apple News Plus oraz karta płatnicza Apple Card

źródło: własne, Apple, TechCrunch (1), (2)