Apple iOS aktualizacja
(fot. Mateusz Budzeń | Tabletowo.pl)

iOS 16.6 do pobrania. Aktualizacja jest „zalecana dla wszystkich użytkowników”

Użytkownicy iPhone’ów mogą już pobrać iOS 16.6. To jedna z ostatnich aktualizacji do „Szesnastki”, bowiem dystrybucja iOS 17 jest coraz bliżej. Firma Tima Cooka udostępniła ponadto aktualizację iPadOS 16.6 i usprawnienia dla komputerów oraz zegarków.

Apple wprowadza ostatnie szlify do iOS 16

iOS 16 został zaprezentowany w czerwcu 2022 roku, a następnie po kilku miesiącach został wydany w formie stabilnej wersji. Owszem, pojawiło się kilka wartych odnotowania zmian, aczkolwiek nie możemy mówić o ogromnych nowościach. System okazał się całkiem dobry, chociaż nie zabrakło mniejszych i większych potknięć Apple, które były usuwane w kolejnych aktualizacjach.

Teraz, prawie rok od udostępniania stabilnej „Szesnastki”, wielu użytkowników iPhone’ów czeka na iOS 17, który na wspierane modele trafi już jesienią tego roku. Niestety, raczej będzie to dość nudne wydanie systemu operacyjnego Apple. Zanim jednak będziemy mogli pobrać większą aktualizację, to firma z Cupertino przygotowała mniejszą, czyli iOS 16.6.

iOS 16.6, co nie powinno dziwić, nie wprowadza żadnych znaczących zmian. Nowe funkcje już wkrótce przyniesie iOS 17. Apple wspomina tylko, że iOS 16.6 zawiera ważne poprawki błędów i jest zalecany dla wszystkich użytkowników. Najpewniej mamy do czynienia wyłącznie ze zmianami pod maską, ale mimo tego warto pobrać aktualizację ze względów bezpieczeństwa – usuwa ona luki, które mogą być aktywnie wykorzystywane przez cyberprzestępców.

iOS 16.6 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Warto wspomnieć, że ostatnio sporo się działo w kwestii aktualizacji iPhone’ów, ale niekoniecznie były to wydarzenia dobre dla użytkowników. Otóż Apple musiało wycofać pilną aktualizację iOS 16.5.1 (a), bowiem sprawiała problemy na wielu urządzeniach. Błędy jednak udało się szybko usunąć i do użytkowników trafiła pilna aktualizacja iOS 16.5.1 (b).

iOS 15.7.8, iPadOS 16.6 i inne aktualizacje

Wraz z iOS 16.6 została wydana aktualizacja iOS 15.7.8. Przeznaczona jest ona na iPhone’y, które nie załapały się na iOS 16. Tutaj również mamy do czynienia z poprawkami błędów oraz usunięciem poważnych luk bezpieczeństwa

Natomiast właściciele iPadów powinni pobrać aktualizację iPadOS 16.6, która – podobnie jak iOS 16.6 – zawiera poprawki błędów i jest zalecana dla wszystkich użytkowników.

Ponadto do pobrania jest jeszcze watchOS 9.6 i macOS Ventura 13.5 – zdecydowanie warto zainstalować te aktualizacje ze względów bezpieczeństwa, bowiem Apple „zamknęło furtki”, które mogą być wykorzystane do przeprowadzenia ataków na użytkowników. Użytkownicy starszych urządzeń powinni natomiast pobrać aktualizacje oznaczone jako iPadOS 15.7.8, macOS Monterey 12.6.8 oraz macOS Big Sur 11.7.9.