iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 16.1.2 do pobrania. Apple poprawia działanie ważnej funkcji

Użytkownicy iPhone’ów mogą już pobrać najnowszą aktualizację. Firma z Cupertino udostępniła iOS 16.1.2, w którym poprawek doczekała się jedna z ważniejszych nowości w iPhone’ach 14.

To już kolejna aktualizacja w tym miesiącu

Trzeba przyznać, że wydanie dwóch zestawów poprawek, których zadaniem jest wyeliminowanie zgłoszonych błędów, w ciągu jednego miesiąca niezbyt dobrze świadczy o jakości oprogramowania. Cóż, iOS 16, mimo iż początkowo sprawiał wrażenie dopracowanego systemu operacyjnego, finalne okazał się po prostu przeciętny.

Na początku listopada informowaliśmy o aktualizacji iOS 16.1.1, a już teraz Apple wydało iOS 16.1.2. Owszem cieszy fakt, że firma sprawnie reaguje na zgłaszane problemy i stara się je usunąć, ale z drugiej strony szkoda, że nie zostały one wychwycone podczas beta testów.

Co nowego w iOS 16.1.2?

Według oficjalnych informacji, iOS 16.1.2 zawiera następujące poprawki:

  • Większa zgodność z operatorami sieci komórkowych,
  • Optymalizacje funkcji wykrywania wypadków na modelach iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim drugi punkt, który jak najbardziej należy uznać za ważny. Otóż mówimy o funkcji, które w określonych scenariuszach może uratować życie – oczywiście, gdy działa poprawnie.

iOS 16.1.2 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Nie jest jasne, co dokładnie oznaczają wspomniane przez Apple „optymalizacje”, ale możliwe, że chodzi m.in. o problem z niepoprawnym wykrywaniem wypadków. Niedawno mogliśmy usłyszeć o przypadkach, w których iPhone 14 identyfikował jazdę kolejką górską jako wypadek samochodowy i niepotrzebnie wzywał służby.

Niewykluczone, że „optymalizacje” oznaczają również większą poprawność i dokładność w wykrywaniu faktycznych wypadków samochodowych. Dotychczas z niektórych testów wynikało, że opisywana funkcja nie zawsze rozpoznaje wypadek, więc nie można było stwierdzić, że działa zgodnie z założeniami.

iOS 16.1.2 jest już dostępny na wszystkie wspierany iPhone’y. Warto dodać, że aktualizacja – jak podaje Apple – zawiera jeszcze ważne poprawki bezpieczeństwa. W związku z tym, powinni pobrać ją wszyscy właściciele iPhone’ów, a nie tylko użytkownicy modeli z linii 14.