(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14.0.1 – znów da się korzystać z trybu Picture in Picture na YouTube

Nie trzeba już wykonywać kilku dodatkowych tapnięć w ekran iPhone’a z iOS 14, aby mieć dostęp do trybu Picture in Picture na YouTube.

Funkcja Picture in Picture jest w systemie, ale…

Oficjalnie Picture in Picture na YouTube, czyli możliwość odtworzenia filmu w pływającym oknie, nie jest dostępny dla użytkowników iOS 14. Owszem, taka funkcja jest obsługiwana przez system, ale już nie przez aplikację Google.

Niebawem jednak to się zmieni. YouTube otrzyma wsparcie dla Picture in Picture, ale należy zaznaczyć, że wyłącznie dla osób płacących za pakiet Premium. Pozostali będą musieli oglądać filmy bez wychodzenia z aplikacji, czyli identycznie jak dotychczas.

Istnieją pewne obejścia

Testerzy iOS 14 szybko odkryli, że istnieje pewne obejście. Wystarczy bowiem wejść na stronę mobilną, z pominięciem oficjalnej aplikacji YouTube, aby bez problemu uruchamiać filmy w pływającym oknie. Metoda została jednak sprawnie zablokowana.

Na szczęście użytkownicy, chcący korzystać z PiP, szybko znaleźli kolejny sposób, na temat którego zrobiliśmy krótki poradnik. Wymaga on dodatkowych tapnięć w ekran iPhone’a, ale po prostu działa i wielu osobom to wystarczy.

iOS 14.0.1 z wygodniejszym dostępem do PiP

Najprostsze obejście, polegające na wejściu na mobilną stronę YouTube, powróciło wraz z aktualizacją iOS 14.0.1. Tak, ponownie wystarczy tylko wpisać w przeglądarkę internetową adres youtube.com, aby móc korzystać z trybu Picture in Picture.

iOS 14 – Picture in Picture na YouTube.
(fot. Tabletowo.pl)

Sprawdziłem na moim iPhonie i faktycznie można bez jakiegokolwiek problemu uruchomić film w pływającym oknie, a następnie przeglądać strony internetowe lub poruszać się po interfejsie iPhone’a.

Jak zauważa serwis 9to5Mac, obejście działa nie tylko w Safari, ale również w innych przeglądarkach internetowych – np. Google Chrome czy Firefox. Trudno obecnie stwierdzić, czy metoda będzie dostępna cały czas, czy zostanie wkrótce zablokowana.

Google z pewnością zależy, aby jakiekolwiek obejście nie było dostępne. W końcu, jak już wspomniałem, Picture in Picture ma być oferowany w oficjalnej aplikacji, ale tylko dla subskrybentów YouTube Premium. Niewykluczone więc, że niebawem ponownie zostanie nałożone ograniczenie.