(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14 – Gmail może już być domyślnym klientem poczty

Właściciele iPhone’ów z zainstalowanym iOS 14 mogą już w pełni przesiąść się na aplikację Gmail. Wystarczy pobrać najnowszą aktualizację i przejść do ustawień systemu.

Reklama

Gmail jako domyślny klient poczty

Nowości, które Apple wdrożyło wraz z iOS 14, sprawiły, że iPhone’y pod względem opcji personalizacji wykonały krok w kierunku sprzętu z Androidem. Pojawiły się bowiem widżety, które teraz można dowolnie rozmieszczać, a także dodano możliwość wyboru domyślnych aplikacji.

Owszem, użytkownik może zdecydować tylko o domyślnej przeglądarce internetowej i kliencie poczty, ale i tak należy to uznać za znaczącą zmianę w podejściu firmy Tima Cooka. Warto tutaj zaznaczyć, że pojawienie się nowej funkcji nie oznacza, że od razu każdą aplikację ustawimy jako domyślną. Apple wymaga bowiem odpowiednich zmian od twórców oprogramowania, aby mogło ono zastąpić Safari czy systemową apkę Poczta.

Reklama
Aktualizacja jest już dostępna (fot. Tabletowo.pl)

Na szczęście, niektórzy twórcy oprogramowania szybko zdecydowali się wykorzystać nowe możliwości w iOS 14. Dobrym przykładem jest Google – firma z Mountain View dostosowała już przeglądarkę Chrome, wdrożyła nowy widżet wyszukiwarki, a teraz wprowadziła niezbędne zmiany w Gmailu.

W App Store jest już bowiem dostępna aktualizacja Gmaila. Główną nowością jest możliwość ustawienia aplikacji jako domyślnego klienta poczty. Tak, wreszcie można całkowicie zrezygnować z aplikacji Apple i przesiąść się na oprogramowanie Google.

Jak ustawić Gmaila jako domyślną aplikację w iOS 14?

W celu skorzystania z nowej możliwości, należy:

 1. Przejść do ustawień iOS
 2. Następnie na liście wyszukać pozycję Gmail
 3. Otworzyć ustawienia Gmaila i kliknąć na opcję Domyślna aplikacja poczty
 4. Wybrać aplikację Google. Tak, to już wszystko
iOS 14 – zmiana domyślnego klienta poczty.
Zmiana domyślnego klienta poczty (fot. Tabletowo.pl)

Obecnie występuje jednak pewien problem. W aktualnej wersji iOS ustawienia domyślnych aplikacji są przywracane do fabrycznych przy każdym ponownym uruchomieniu iPhone’a. Nie wiadomo, kiedy Apple zdecyduje się wyeliminować ten błąd. Miejmy nadzieję, że odpowiednia łatka zostanie wprowadzona już wraz z iOS 14.1.

 1. Outlook czy Spark lepsze.

  W Outlooku jest świetne zarządzanie załącznikami.
  W Sparku jest świetna organizacja i UX nastawiony na odpowiednią priorytetyzację tematów.

  1. Hm… może sprawdzę. Obecnie systemowa apka Apple dla jednego konta + Gmail do obsługi Gmaila i poczty Microsoftu.

  2. Ja korzystam z Outlooka uważam że nie ma lepszej poczty. Na telefonie Outlook, na PC tez, sama poczta również zarówno służbową, jak i prywatna mam w ms. Outlook to najlepszy klient desktopowy, mobilny też niczego sobie, do tego z pełną synchronizacja dosłownie wszystkiego – poczty, reguł, kontaktów, grup, zadań, flag, kalendarza itd między desktopem, Mobile i web. Szukasz czegoś co jest wpisane np do arkusza Excela to jak wpiszesz ta flagę to odrazu pokaże Ci maila z danym załącznikiem, zipy też potrafi przeszukiwać.
   Sprawdziłem sparka i już po minucie wiedziałem – nie ma podjazdu do Outlooka, odinstalowałem odrazu.
   PS jeśli twój główny mail jest na Gmailu to w pierwszej kolejności spróbowałbym właśnie jego, teoretycznie powinien działać najlepiej w takim wypadku.

 2. No ciekawe, apple nie idzie najlepiej, iphone zaczyna przegrywac z androidem już nawet w USA, robi się już passe. Procentowy udział wśród sprzedaży w USA spadl już nawet do 43% w najbardziej pesymistycznych statystykach, do 46% w najbardziej przychylnych apple. Globalnie udzial iPhona w sprzedaży nowych smartfonow to 13%-15%. Apple to widzi i chce zatrzymać odpływ użytkowników, dlatego apple zaczęło na żywca zrzynac z androida – interfejs upodobniany do androida, dochodzą też funkcje które były w pewnym stopniu wyróżnikiem androida, zaraz wyjdzie średnio półkowy iphone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama