(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14 – Gmail może już być domyślnym klientem poczty

Właściciele iPhone’ów z zainstalowanym iOS 14 mogą już w pełni przesiąść się na aplikację Gmail. Wystarczy pobrać najnowszą aktualizację i przejść do ustawień systemu.

Gmail jako domyślny klient poczty

Nowości, które Apple wdrożyło wraz z iOS 14, sprawiły, że iPhone’y pod względem opcji personalizacji wykonały krok w kierunku sprzętu z Androidem. Pojawiły się bowiem widżety, które teraz można dowolnie rozmieszczać, a także dodano możliwość wyboru domyślnych aplikacji.

Owszem, użytkownik może zdecydować tylko o domyślnej przeglądarce internetowej i kliencie poczty, ale i tak należy to uznać za znaczącą zmianę w podejściu firmy Tima Cooka. Warto tutaj zaznaczyć, że pojawienie się nowej funkcji nie oznacza, że od razu każdą aplikację ustawimy jako domyślną. Apple wymaga bowiem odpowiednich zmian od twórców oprogramowania, aby mogło ono zastąpić Safari czy systemową apkę Poczta.

Aktualizacja jest już dostępna (fot. Tabletowo.pl)

Na szczęście, niektórzy twórcy oprogramowania szybko zdecydowali się wykorzystać nowe możliwości w iOS 14. Dobrym przykładem jest Google – firma z Mountain View dostosowała już przeglądarkę Chrome, wdrożyła nowy widżet wyszukiwarki, a teraz wprowadziła niezbędne zmiany w Gmailu.

W App Store jest już bowiem dostępna aktualizacja Gmaila. Główną nowością jest możliwość ustawienia aplikacji jako domyślnego klienta poczty. Tak, wreszcie można całkowicie zrezygnować z aplikacji Apple i przesiąść się na oprogramowanie Google.

Jak ustawić Gmaila jako domyślną aplikację w iOS 14?

W celu skorzystania z nowej możliwości, należy:

  1. Przejść do ustawień iOS
  2. Następnie na liście wyszukać pozycję Gmail
  3. Otworzyć ustawienia Gmaila i kliknąć na opcję Domyślna aplikacja poczty
  4. Wybrać aplikację Google. Tak, to już wszystko
iOS 14 – zmiana domyślnego klienta poczty.
Zmiana domyślnego klienta poczty (fot. Tabletowo.pl)

Obecnie występuje jednak pewien problem. W aktualnej wersji iOS ustawienia domyślnych aplikacji są przywracane do fabrycznych przy każdym ponownym uruchomieniu iPhone’a. Nie wiadomo, kiedy Apple zdecyduje się wyeliminować ten błąd. Miejmy nadzieję, że odpowiednia łatka zostanie wprowadzona już wraz z iOS 14.1.