iOS 14
iOS 14 (źródło: Apple)

iOS 14.0.1 do pobrania. Apple naprawia irytujące błędy

Użytkownicy iPhone’ów mogą już pobrać iOS 14.0.1, czyli pierwszą aktualizację do wydanej niedawno „Czternastki”. Firma Tima Cooka tym razem skupiła się głównie na wyeliminowaniu wcześniej zgłoszonych błędów.

Reklama

Problematyczny iOS 14

Nowy wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów szybko zdobywa popularność. Użytkownicy chętnie sięgają po aktualizację, ale nie oznacza to, że mamy do czynienia z oprogramowaniem idealnym. Tuż po premierze okazało się, że iOS 14 zawiera kilka irytujących błędów.

Wśród nich należy wymienić resetowanie konfiguracji domyślnych aplikacji, czyli nowej funkcji wdrożonej w tym roku na iUrządzenia. iOS w końcu umożliwia wybranie domyślnych aplikacji i zastąpienie oprogramowania Apple aplikacjami firm trzecich. Owszem, nowość jest ograniczona tylko do wyboru przeglądarki internetowej i klienta poczty, ale i tak możemy mówić o sporym kroku do przodu. Dzięki temu, przykładowo przeglądarka Chrome może zastąpić Safari, a aplikację Poczta możemy zastąpić Gmailem.

iOS 14.0.1 do pobrania.
iOS 14.0.1 (fot. Tabletowo.pl)

Niestety, jak już przed chwilą wspomniałem, opisana funkcja sprawia problemy. Owszem, można wybrać inną przeglądarkę czy klienta poczty, ale tylko do momentu ponownego uruchomienia iPhone’a. Po resecie, ustawienia wracają do fabrycznych. Na szczęście, błąd został właśnie usunięty w iOS 14.0.1.

Nie wiadomo jednak, czy rozwiązano problem z nadmiernym zużyciem energii. Wielu użytkowników, po zainstalowaniu iOS 14, zaczęło skarżyć się na znacznie krótszy czas pracy. Błąd pojawia się na różnych iPhone’ach, niezależnie czy to kilkuletni iPhone 7 czy najnowszy 11 Pro Max. Warto jednak tutaj zauważyć, że większe zapotrzebowanie na energię nie występuje u wszystkich osób.

iOS 14.0.1 już jest

Aktualizacja iOS 14.0.1 powinna być jest dostępna u wszystkich użytkowników. Do pobrania jest niewielka paczka danych – na moim iPhonie 11 Pro to tylko 171 MB.

iOS 14.0.1 – oficjalna lista zmian:

  • Usuwa błąd, który mógł powodować wyzerowanie ustawienia domyślnej przeglądarki Internetu i aplikacji poczty email po ponownym uruchomieniu iPhone’a.
  • Usuwa problem, przez który iPhone 7 i iPhone 7 Plus mogły nie wyświetlać podglądu z aparatu.
  • Rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać łączenie z sieciami Wi‑Fi.
  • Usuwa błąd, który mógł uniemożliwiać wysyłanie wiadomości z kont niektórych dostawców usług poczty email.
  • Usuwa problem, przez który widżet News mógł nie wyświetlać obrazków.

Warto dodać, że oprócz iOS 14.0.1, Apple udostępniło: iPadOS 14.0.1, watchOS 7.0.1, macOS Catalina 10.15.7 i tvOS 14.0.1