(fot. pixabay.com)

iOS 13 może wprowadzić nową metodę przesyłania danych pomiędzy iUrządzeniami

Użytkownicy iUrządzeń, którzy wolą korzystać z kabla, mogą niebawem zyskać wygodną metodę transferu danych z jednego sprzętu na drugi. Zmiany dostrzeżone w iOS 13 sugerują, że Apple ma pracować nad nowym sposobem szybkiego przenoszenia plików i innych ważnych danych.

To będzie już kolejna możliwość przenoszenia danych

Dla mnie jedną z lepszych funkcji w iOS jest wygodna i szybka możliwość skopiowania plików, listy zainstalowanych aplikacji i konfiguracji z jednego na drugie urządzenie z logo nadgryzionego jabłka. Kupujemy nowego iPhone’a i nie musimy nic robić poza jego włączeniem i dodaniem do konta iCloud. Wszystkie informacje są zaciągane z poprzedniego urządzenia, w tym nawet ustawienia.

Reklama

Jeśli tuż obok znajduje się starszy iPhone, podłączony do tego samego konta iCloud i z włączonym Wi-Fi, to można skorzystać z „szybkiego startu”. Oba urządzenia powinny wykryć swoją obecność, a użytkownikowi pozostaje zatwierdzenie transferu danych. Kolejny sposób polega na ściągnięciu informacji z iCloud i nie wymaga obecności innego iUrządzenia. Z kolei trzecia metoda sprowadza się do podłączenia iPhone’a lub iPada do komputera z oprogramowaniem iTunes i z wcześniej utworzoną kopią zapasową.

Do grona już dostępnych metod szybkiego przenoszenia danych może dołączyć kolejna. Jak informuje serwis 9to5Mac, w deweloperskiej wersji iOS 13 beta 3 znalezione zostały zmiany sugerujące, że Apple pracuje nad nowym sposobem. Ma on wykorzystywać kabel, a połączenie będzie realizowane pomiędzy urządzeniami z iOS, bez potrzeby używania komputera z iTunes.

(fot. 9to5Mac)

Jeden z zasobów odkrytych w iOS 13 pokazuje dwa iPhone’y połączone ze sobą kablem. Co ciekawe, obecnie w ofercie Apple nie znajdziemy kabla z dwoma końcówkami Lightning. Niewykluczone jednak, że odpowiedni kabel może zostać wprowadzony, gdy opisywana funkcja zostanie finalnie wydana.

Nowa metoda może sprawdzić się w przypadku osób, które nie posiadają szybkiego łącza internetowego lub na ich iUrządzeniu znajduje się mnóstwo danych, których bezprzewodowy transfer mógłby zająć naprawdę sporo czasu.

iOS 13 to także inne zmiany

Duża aktualizacja iOS została zaprezentowana podczas tegorocznej konferencji WWDC. Wśród głównych nowości znajduje się systemowy ciemny motyw, odczuwalna optymalizacja i odświeżone aplikacje. Apple ponadto szykuje duży zestaw nowości w Apple CarPlay, a także zamierza usunąć limit pobierania aplikacji bez Wi-Fi i wprowadzić funkcję ostrzegania przy usuwaniu apek z aktywną subskrypcją.

Polecamy również:

iOS 13, macOS Catalina i iPadOS – publiczne bety już dostępne!

źródło: 9to5Mac